آمادگی پرستاران ایرانی برای حضور در غزه/ تربیت ۳۰۰ پرستار برای خدمت در بحران‌ها

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به آمادگی پرستاران ایرانی برای حضور در غزه، گفت: به محض اینکه سازمان‌های بین‌المللی بتوانند معبری باز کنند، حتما خیل عظیم کمک‌های انسانی به سمت غزه روانه خواهد شد.

دکتر عباس عبادی همزمان با روز پرستار در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در غزه با تاکید بر اینکه آنچه که این روزها رژیم غاصب صهیونیستی انجام می‌دهد، نوعی جنایت است، گفت: در تمام معاهدات بین‌المللی آمده است که کارکنان بیمارستانی باید در منازعات و جنگ‌ها مصون باشند اما این روزها رژیم غاصب بیمارستان‌ها و بیماران را هدف حملات خود قرار داده است.
وی با بیان اینکه اکنون جان زنان، کودکان و سالمندان ساکن در غزه در خطر است، تصریح کرد: جنایات رژیم صهیونیستی و نسل کشی این رژیم غاصب و اشغالگر در غزه و فاجعه انسانی بمباران بیمارستان‌ها محکوم است و در این زمینه جامعه پرستاری هم جهت کمک به مردم مظلوم غزه اعلام آمادگی کرده است.
معاونت پرستاری وزارت بهداشت، ادامه داد: پرستاران و پزشکان زیادی در حملات رژیم غاصب به شهادت رسیده‌اند و این موضوع قلب همه را رنجور کرده است. به محض اینکه سازمان‌های بین‌المللی بتوانند معبری باز کنند، حتما خیل عظیم کمک‌های انسانی به سمت غزه روانه خواهد شد.
وی درباره میزان مقاومت و تاب‌آوری پرستاران ایرانی در بحران‌هایی همچون حمله به غزه،‌ تاکید کرد: در کنار تجربه ارزشمند ۸ سال دفاع مقدس، از آنجایی که بلایای طبیعی هر ازچندگاهی در کشور رخ می‌دهد، همکاران پرستار در پودمان‌های آموزشی مرتبط با این موضوع، دانش و مهارت لازم را کسب کرده‌اند.
عبادی ادامه داد: سال گذشته بالغ بر ۳۰۰ نفر تربیت شدند تا در حوزه خدمات پرستاری در بحران‌ها فعال باشند که این افراد هم به شکل آبشاری آموزه‌های خود را به گروه‌های دیگر هم انتقال دادند و جمعیت زیادی آماده سرویس‌دهی در بحران‌ها هستند.
به گزارش ایسنا، پیش از این نیز محمد میرزابیگی _ رئیس سازمان نظام پرستاری اعلام کرده بود: « تاکنون برای اعزام نیرو به غزه بیش از ۵۰۰۰ نفر ثبت نام کردند و حتی برخی پرستاران پاسپورت فرستادند.»

همچنین ببینید

سه زائر ایرانی در مکه جان باختند

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه تاکنون اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان مؤثر بوده است، افزود: امسال نسبت به سال‌های گذشته تعداد فوتی‌ها کاهش داشته و تا امروز دو زائر در مکه مکرمه و یک نفر هم در مدینه جان به جان آفرین تسلیم کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *