افزایش ظرفیت حمل ونقل ریلی تا ۱۲ میلیون تن از طریق دو مرز با ترکمنستان

معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: میزان ظرفیت حمل ونقل ریلی و ترانزیت بین ایران و دو مرز سرخس و اینچه برون به ۱۲ میلیون تن می‌رسد که از این ظرفیت هنوز استفاده نشده است.

خیرالله خادمی گفت:  چند قرارداد  همکاری در زمینه حمل ونقلی بین ایران و ترکمنستان به امضا خواهد رسید و در حال حاضر ظرفیت حمل ونقل ریلی در دو مرز سرخس و اینچه برون ۱۲ میلیون تن است که تا به امروز از این ظرفیت استفاده نشده است.
به گفته وی کریدورهای شمال به جنوب ریلی در دو مسیر از جمله سرخس و اینچه برون  به کشور ترکمنستان متصل شده و کریدور شمال به جنوب از طریق دریای جنوب به سمت چین و روسیه تنها از طریق این کشور امکان پذیر است  اما متاسفانه تا به امروز از این ظرفیت ها استفاده نشده است.
او می گوید: ارتباط خوب با ترکمنستان می‌تواند زمینه افزایش ترانزیت را برای ایران به همراه داشته باشد و در این حوزه باید  باید برنامه ریزی خوبی برای توسعه زیرساخت‌های کشور صورت گیرد.

همچنین ببینید

ساخت راه‌های دسترسی به سواحل مکران توسعه می‌یابد

معاون ساخت و نگهداری راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: اشتغال و اقتصاد پایدار ساحل‌نشینان مکران با ساخت راه‌های دسترسی به ساحل، اقدام اساسی در توسعه اقتصادی این منطقه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *