رفتار هیئت مدیره باشگاه سپاهان در قبال انتقاد فنی مدیر پیشین آکادمی این باشگاه او را به این باور رسانده است که نباید صادقانه و سالم کار کرد!

بصیریان: مورایس بعد از ۲ سال حرف‌هایم درباره حسین‌نژاد را شنید/ طوری رفتار می‌کنند که انگار نباید سالم کار کرد

رفتار هیئت مدیره باشگاه سپاهان در قبال انتقاد فنی مدیر پیشین آکادمی این باشگاه او را به این باور رسانده است که نباید صادقانه و سالم کار کرد!

محمدعلی بصیریان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد برکناری‌اش از مدیریت آکادمی باشگاه سپاهان، اظهار داشت: 25 سال است که با باشگاه سپاهان همکاری می‌کنم و هشت سال مسئولیت آکادمی باشگاه با من بود. وقتی به‌عنوان مدیر آکادمی باشگاه برگزیده شدم مشکلاتی در رده‌های نونهالان باشگاه وجود داشت که آنها را برطرف کردیم و تمرکز خودمان را برکشف استعدادها گذاشتیم. این مسئله نتیجه مثبتی داشت که مردم بهترین قاضی هستند و آنها درباره عملکردم اظهارنظر خواهند کرد.
سرپرست سپاهان سمت جدید گرفت
وی افزود: استاندارد آکادمی اینطور است که سالی دو یا سه بازیکن به تیم بزرگسالان تزریق شود، اما ما امسال پنج بازیکن در ترکیب بزرگسالان داریم و حتی بعضی از آنها به تیم ملی هم دعوت شدند. خیلی از بازیکنان آکادمی ما در تیم‌های دیگر حضور دارند. مانند لیگ برتر، لیگ یک، لیگ دسته دوم و سوم. آکادمی ما طبق فرایند توسعه یافته و به صورت گروهی کار را پیش برد و من این موارد را مدیریت کردم. ضمن آرزوی موفقیت برای مدیر بعدی، او فقط باید مدیریت کند و ساختار و زیرساخت برای او فراهم است.
مدیر پیشین آکادمی سپاهان با اشاره به بعضی بازیکنان استعدادیابی شده، تصریح کرد: محمدجواد حسین‌نژاد، ارشیا سرشوق، آریا یوسفی، علی احمدی و صادقی دروازه‌بان سوم تیم از جمله این نفرات هستند. محمد قربانی عضو تیم امید بود از این طریق جذب شد. اگر بخواهیم به چند بازیکن کشف شده که در حال حاضر عضو باشگاه‌های دیگر هستند اشاره کنم می‌توان از مسعود زائرکاظمینی ملوان، جلال مداحی ذوب‌آهن، سه بازیکن در فجرسپاسی و یک بازیکن ما عضو مس شهر بابک یاد کرد.
یکی از بازیکنان آکادمی سپاهان در حد لیونل مسی است وی ادامه داد: در حال حاضر ما 35 بازیکن حرفه‌ای داریم که تا دو سال آینده به سطح اول فوتبال ایران معرفی خواهند شد. یکی از بازیکنان به نام ماهان اکبرزاده در حد و استانداردهای جهانی است. امروز که کسی او را نمی‌شناسد می‌گویم کیفیت اکبرزاده در حد لیونل مسی است. خدا را شکر بعد از پایان کارم وقتی در صفحه شخصی‌ام خبر برکناری‌ام را اعلام کردم مردم حتی یک نظر منفی و بد در این مورد ندادند، چرا که آنها درک می‌کنند چقدر برای آکادمی و کشف بازیکنان جدید زحمت کشیده شده است.
منتقد عدم بکارگیری بازیکنان کشف شده سپاهان هستم بصریان  در پاسخ به این سؤال که وقتی در سال جاری پنج بازیکن به ترکیب اصلی سپاهان معرفی کرده که بعضی از آنها به تیم ملی دعوت شدند و به گفته خودش استعدادی در حد لیونل مسی کشف کرده است، چرا از مدیریت آکادمی باشگاه اصفهانی برکنار شد، تصریح کرد: قبل از بازی سپاهان – پرسپولیس مطلبی در فضای مجازی منتشر و درباره پست دفاع تیم بزرگسالان انتقادی مطرح کردم. به هر حال ما منتقد هستیم چرا وقتی بازیکن تولیدی آکادمی باشگاه خودمان در دسترس است باید بازیکن کم کیفیت خارجی یا داخلی جذب شود. این موضوع موجب ناراحتی مورایس شد و در نشست خبری هم به آن اشاره کرد، موضوعی که در هیئت مدیره هم مورد بررسی قرار گرفت. هدفم کمک به باشگاه است، اما از صحبت‌هایم برداشت غلطی شد. شاید بعضی در هیئت مدیره باشگاه دنبال بهانه می‌گشتند تا تغییراتی در تیم بزرگسالان ایجاد کنند و به همین خاطر مرا جابه‌جا کردند.
انگار نباید صادقانه و سالم کار کرد! وی در مورد نحوه اطلاع‌رسانی برکناری‌اش از مدیریت آکادمی باشگاه سپاهان، گفت: آقای ساکت بعد از جلسه هیئت مدیره باشگاه سپاهان تماس گرفت و خبر برکناری مرا اعلام کرد. من پشت فرمان بودم که این خبر را شنیدم! باز آقای ساکت خیلی لطف دارد که مرا اینطور محترمانه مرا برکنار کرد! تنها چیزی که با این رفتار رواج پیدا می‌کند این است که نباید صادق و سالم کار کرد. ای کاش همانطور که سرپرست سپاهان برایش مدیریت آکادمی تعیین شده و جایگاه مرا هم از قبل مشخص می‌کردند! جز 25 سال خدمت صادقانه در حق باشگاه سپاهان کاری نکردم.
از مورایس ناراحت نیستم مدیر سابق آکادمی سپاهان در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم که مورایس در نشست خبری خود همواره نشان داده به نظرات مخالف و مختلف احترام می‌گذارد، چرا نظر فنی وی را درست ندانسته بود، گفت: من از آقای مورایس ناراحت نیستم. اعضای هیئت مدیره در این مورد تصمیم گرفتند و آنها باید بررسی کنند که چرا این موارد را مطرح کردم. من به دلیل حفظ آرامش باشگاه سپاهان و وارد نشدن لطمه در شرایط اخیر که خیلی آرام هم نبوده است، ترجیح می‌دهم سکوت کنم تا در زمان لازم صحبت کنم.
در فوتبال حرفه‌ای چیزی به نام بومی‌گرایی نداریم «آیا آکادمی سپاهان تنها به کشف بازیکنان بومی می‌پردازد؟ ظاهراً بعضی به این موضوع در اصفهان اعتقاد و حتی انتقاد دارند!»، بصیریان در این مورد گفت: ما در فوتبال حرفه‌ای چیزی به نام بازیکن بومی و شهرستانی نداریم. طبق اصول حرفه‌ای هر بازیکنی با ملیت و زیرپرچم در هر نقطه کشور فعالیت کند، ما برای کشف استعداد او اقدام می‌کنیم. ما فقط در رده سنی 9 الی 13 سال که سن آموزش اولیه بازیکنان است بومی‌گرایی می‌توانیم انجام بدهیم.
محمدجواد حسین‌نژاد چگونه کشف شد؟ وی افزود: ما 45 پایگاه در نقاط مختلف کشور داریم که بعد از برگزاری جشنواره ماهیانه، منتخب نفرات آموزش دیده آنها را برای تیم پایه انتخاب می‌کنیم. برای مثال محمدجواد حسین‌نژاد و ماهان اکبرزاده توسط پایگاه جویبار کشف شدند. او را به تیم پایه آوردیم و بعد از چند سال بالاخره توانست به تیم بزرگسالان برسد و در نهایت به تیم ملی فوتبال دعوت شد.
پاسخی به انتقادات درباره عدم بومی‌گرایی آکادمی سپاهان مدیر سابق آکادمی باشگاه سپاهان در پاسخ به انتقادات بعضی اهالی فوتبال اصفهان راجع به عدم بومی‌گرایی آکادمی سپاهان، تصریح کرد: ما 400 بازیکن در آکادمی باشگاه سپاهان داریم که از این جمع 40 بازیکن غیربومی هستند. به عبارتی 70 درصد بازیکنان بومی هستند. مگر لیگ استان است که بخواهیم با بازیکنان بومی کار را پیش ببریم؟!
مورایس پس از 2 سال حرف‌های مرا درباره حسین‌نژاد شنید بصیریان در پایان پیرامون دغدغه‌ها و نگرانی که برای معرفی استعدادهای جدید به تیم بزرگسالان داشت، گفت: دو سال است که حسین‌نژاد را به مورایس معرفی می‌کنیم. او پس از دو سال تازه حرف ما را شنید که این بازیکن باهوش است و بااستعداد. در مورد سعدی‌پور دفاع تیم هم چنین موردی وجود دارد. ما معتقدیم این بازیکن واقعاً می‌تواند به خط دفاع سپاهان کمک کند، ولی مورایس به حرف ما گوش نداد و بازیکن مدنظر خودش را جذب کرد. این بازیکن ناچار شد برای گذراندن دوران سربازی به خدمت سربازی برود. امیدوارم مدیر بعدی در اثبات توانایی این کیس‌ها به سرمربی تیم خیلی مشکل نداشته باشد.
انتهای پیام/

همچنین ببینید

تیم ملی گلبال ایران قهرمان آسیا شد و سهمیه پارالمپیک گرفت

تیم ملی گلبال ایران به مقام نخست ر قابت‌های قهرمانی آسیا دست یافت و جواز حضور در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس را کسب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *