حضرت زینب(س)نشان دادکه چگونه بایدمقاومت کرد/ قدردانی ازتجمعات عظیم درحمایت از مظلومیت فلسطینیان

رییس شورای اسلامی شهر تهران ضمن قدردانی از تجمعات عظیم اعتراضی در حمایت از مظلومیت فلسطینیان و محکوم کردن وحشیگری های رژیم جعلی اسرائیل در انسان کشی ها گفت: حضرت زینب(س) نشان داد که چگونه باید در مقابل جبهه کفر ایستاد و مقاومت کرد.

به گزارش ایسنا، مهدی چمران در یکصد و نود و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع امنیت و شهدای مدافع حرم، با گرامیداشت سالروز ولادت اسوه صبر و مقاومت حضرت زینب کبری (س) و با تبریک این روز که بنام روز پرستار نیز در تقویم رسمی کشور مزین شده در تشریح مضمون شعر کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود، گفت: این بانوی بافضیلت‏ مجسمه سنگر مستحکم صبر و استقامت و زنده نگه دارنده قیام حضرت سید الشهدا و حادثه بزرگ عاشوراست و آنچه که پس از شهادت امام حسین(ع) رخ داد به دوش این بانوی جلیل القدر افتاد و ایشان با قدرت، شجاعت و استقامت تمام، به مقصود رساند.
وی افزود: او توانست با بازگو کردن حوادث عاشورا، در مقابل جبهه کفر بایستد و نقشه های شوم یزیدیان را نقش بر آب کند و با همین مولفه به تمام دنیا نشان داد که چگونه باید مقاومت کرد و صبور بود.
رییس شورای اسلامی شهر تهران خطاب به جامعه پرستاری کشور، ضمن آرزوی موفقیت در تمام مراحل خدمت و تبریک این روز به آنان گفت: امیدواریم همه شما در مسیر خدمتگذاری تان سربلند و پیروز باشید.
وی در ادامه با اشاره به استمرار جنایات اسرائیل در غزه، ضمن محکوم کردن این کشتار عظیم و نسل کشی قرن، واکنش مردم جهان بویژه مسلمانان ایران در خصوص اقدامات جنایتکارانه را ارج نهاد و حضور آنان در نقاط مختلف شهر را در حمایت از کودکان و قیام مردم فلسطین تحسین بر انگیز خواند.
چمران در ادامه ضمن قدردانی از تجمع عظیم اعتراضی مردم تهران در میدان انقلاب در حمایت از مظلومیت فلسطینیان و محکوم کردن وحشیگری های رژیم جعلی اسرائیل در انسان کشی ها، گفت: چنین حضوری تنها در تهران و سایر نقاط ایران نبود بلکه بسیاری از مردم و انسان های آزادیخواه جهان در جای جای این کره خاکی نیز علیه اقدامات اسرائیل به پا خواسته و به خیابانها آمدند؛ هم به اسرائیل منفور و هم به دولت های حامی این وحوش، همچون آمریکا و فرانسه، آلمان، انگلیس و … فهماندند که این اقدام محکوم است و در مقابل اقدامات شما می ایستیم.
وی افزود: تا کنون شهرغزه که مساحت آن ۳۵۰ کیلومتر مربع است، بیش از ۱۴ هزار بار مورد حملات این رژیم منحوس قرار گرفته و بعضاً با بمب های بیش از یک تنی که سوغات جدید آمریکایی ها به اسرائیل است بمباران شده چرا که هدف آنها تنها نسل کشی است بر همین علت است که بیمارستانها، مدارس و مناطق مسکونی مورد هدف آنهاست.
رییس شورای اسلامی شهر تهران با ذکر این نکته که بیش از پنج هزار نفر از ۱۲ هزار نفر شهدای فلسطینی، از کودکان هستند، ادامه داد: اسرائیلی ها، بیمارستان الشفا را در حالی که برخی ها در مراقبت های ویژه بودند، بمباران کردند و یا با انجام حملات هوایی مدرسه را بمباران کردند که ۲۰۰ نفر از کودکان و مردم را به شهادت رسیدند.
وی ضمن تسلیت شهادت «احمد بحر نایب رییس شورای قانون گذاری فلسطین» به مردم فلسطین و مسلمانان آزادیخواه جهان اظهار کرد که امیدواریم هرچه زودتر و سریعتر خون های پاک شهدای فلسطینی به بار بنشیند وبزودی سقوط حکومت جبار اسرائیل را شاهد باشیم.

همچنین ببینید

سه زائر ایرانی در مکه جان باختند

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه تاکنون اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان مؤثر بوده است، افزود: امسال نسبت به سال‌های گذشته تعداد فوتی‌ها کاهش داشته و تا امروز دو زائر در مکه مکرمه و یک نفر هم در مدینه جان به جان آفرین تسلیم کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *