وزیر بهداشت در پاسخ به تسنیم گفت: وزارت بهداشت از سازمان امور اداری و استخدامی، صدور مجوز استخدام ۷۵ هزار نفر را درخواست کرده که در صورت صدور این مجوزها، کمبودی در حوزه پرستاری نخواهیم داشت.

در پاسخ به تسنیم مطرح شد: راه‌حل وزیر بهداشت برای رفع “مشکل کمبود پرستار”

وزیر بهداشت در پاسخ به تسنیم گفت: وزارت بهداشت از سازمان امور اداری و استخدامی، صدور مجوز استخدام ۷۵ هزار نفر را درخواست کرده که در صورت صدور این مجوزها، کمبودی در حوزه پرستاری نخواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بهرام عین‌اللهی امروز در حاشیه آیین گرامیداشت مقام پرستار در دانشگاه علوم پزشکی ایران در پاسخ به سؤال تسنیم مبنی بر راهکار وزارت بهداشت برای کاهش کمبودهای نیروی انسانی در حوزه پرستاری اظهار کرد: ما کمبود نیروی پرستاری نداریم بلکه در زمینه استخدام آن‌ها مشکلاتی وجود دارد؛ ما وابسته به تعداد مجوزهای استخدامی که سازمان امور اداری و استخدامی صادر می‌کند، قادر به جذب نیرو هستیم.
درخواست صدور مجوز استخدام 75000 نفر در وزارت بهداشت
وی افزود: وزارت بهداشت از سازمان امور اداری و استخدامی درخواست کرده بود که مجوز استخدام 75 هزار نفر را صادر کنند؛ با این وجود، 25 هزار مجوز استخدامی برای وزارت بهداشت صادر شد که 14 هزار نفر از آن‌ها پرستار هستند؛ اگر مجوز استخدام 75 هزار نفر نیروی انسانی به وزارت بهداشت داده شود، کمبودی در حوزه پرستاری نخواهیم داشت.
تربیت سالانه 10000 پرستار در کشور/ به‌کارگیری 14000 پرستار تا یک‌ماه آینده
اجرای ناقص تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری بهتر از عدم اجرای آن است!
عین‌اللهی در پاسخ به نارضایتی پرستاران از نحوه اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری نیز گفت: قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در سال 1387 تصویب شده بود و پس از 15 سال، در سال گذشته بالاخره این قانون اجرا شد. شاید اجرای ناقص این قانون بهتر از عدم اجرای آن باشد! زیرا وضعیت اجرای آن به مرور بهبود پیدا خواهد کرد.
پرداختی‌های تعرفه فعلاً علی‌الحساب است
وزیر بهداشت یادآور شد: پرداختی‌های قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری فعلاً به صورت علی‌الحساب بوده است و امیدواریم پرداخت تعرفه پرستاران بر اساس عملکرد خودشان به زودی انجام شود.
انتهای پیام/

همچنین ببینید

خدمات شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در مراسم راهپیمایی حمایت از کودکان غزه

شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، با اختصاص ناوگان ویژه به شرکت کنندگان در مراسم راهپیمایی و تجمع جهانی حمایت از کودکان غزه، خدمات رسانی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *