مرگ عجیب و دلخراش بیخ گوش تهرانی ها / ۴۶ جوان هر ماه به این شیوه در تهران می میرند

حوادث رکنا: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: ماهانه ۴۶ نفر به این شیوه در تهران کشته می‌شوند که بیشتر آنها جوانان هستند.

به گزارش رکنا، محسن هرمزی با بیان اینکه شعار امسال سازمان جهانی بهداشت به مناسبت این روز، «آسیب‌های ترافیکی ، قاتل اصلی افراد ۵ تا ۲۹ ساله» انتخاب شده است، گفت: آمار سهم بالای کودکان، نوجوانان و جوانان را به عنوان قربانیان سوانح ترافیکی نشان می‌دهد و تصادف را به اولین عامل مرگ و میر آنها معرفی کرده است.
هرمزی با اعلام اینکه در میان جان‌باختگان تصادفات پایتخت، عابران پیاده و موتورسیکلت سواران از سهم بالایی برخوردار هستند، افزود: بیشترین فوتی‌های گروه سنی ۵ تا ۲۹ سال را پسران جوان تشکیل می‌دهند که عموما راکبان موتورسیکلت هستند در صورتی که استفاده آنها از کلاه ایمنی، تا حد زیادی خطر آسیب مغزی، صدمه به سر و صورت و مرگ و میر آنها را کاهش می‌دهد.
معاون شهردار تهران با تأکید بر اینکه امروزه استفاده از تلفن همراه به عامل مهم حواس پرتی شهروندان اعم از سواره و پیاده در معابر شهری تبدیل شده است، گفت: کاهش سرعت وسایل نقلیه به ویژه در آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها، می‌تواند از تصادفات جلوگیری کرده یا از شدت آنها بکاهد و البته استفاده راننده و سرنشینان خودروها از کمربند ایمنی حتی در مسیرهای بسیار کوتاه در کاهش آسیب‌های ناشی از تصادفات مؤثر باشد.
وی، رشد فزاینده ورود انبوه وسایل نقلیه جدید اعم از اتومبیل و موتورسیکلت‌ها را از عوامل افزایش تصادفات رانندگی و جان‌باختگان ناشی از آن، برشمرد و با تاکید بر تعامل حداکثری مدیریت شهری با پلیس راهور برای کاهش تصادفات درون‌شهری در پایتخت، تاکید کرد: طرح جامع کاهش تصادفات درون‌شهری را از طریق انجام مطالعات ساماندهی ترافیک و اصلاح هندسی نقاط پُرتصادف در دستور کار قرار داده‌ایم.
معاون شهردار تهران ارتقا و بهبود فرهنگ ترافیک در راستای انضباط‌بخشی و افزایش ایمنی معابر از طریق فرهنگ‌سازی و نهادینه‌سازی رفتارهای ترافیکی قانونمند را مورد تاکید قرار داد و افزود: هم اکنون هر ۲ روز بطور متوسط سه نفر در جریان تصادفات پایتخت جان خود را از دست می‌دهند و از این رو، حداکثر توان خود را در ۲۲ منطقه تهران به کار گرفته‌ایم تا با تلاش جمعی، این تعداد را به حداقل میزان ممکن کاهش دهیم چرا که اعتقاد داریم حتی یک فوتی نیز زیاد است و نباید شاهد آن باشیم.

همچنین ببینید

سه زائر ایرانی در مکه جان باختند

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه تاکنون اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان مؤثر بوده است، افزود: امسال نسبت به سال‌های گذشته تعداد فوتی‌ها کاهش داشته و تا امروز دو زائر در مکه مکرمه و یک نفر هم در مدینه جان به جان آفرین تسلیم کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *