نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز با اکثریت آرا وزارت کار را موظف به طراحی نظام تامین اجتماعی و ارائه اقلام معیشتی به خانوارهای کم درآمد به صورت کالابرگ الکترونیکی کردند.

مصوبه مجلس برای ارائه بسته‌های معیشتی در قالب کالابرگ الکترونیکی

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز با اکثریت آرا وزارت کار را موظف به طراحی نظام تامین اجتماعی و ارائه اقلام معیشتی به خانوارهای کم درآمد به صورت کالابرگ الکترونیکی کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، ادامه رسیدگی به جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه کل کشور در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی نوبت صبح امروز قرار دارد.
وکلای ملت در این جلسه پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان با بند (پ) اصلاحی ماده 31 لایحه مذکور از مجموع 222 نماینده حاضر در جلسه با 175 رأی موافق، 14 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع، موافقت کردند.
محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از به رأی گذاشتن این بند گفت: با تصویب این بند به هیچ عنوان نباید یارانه نقدی دهک های مختلف جامعه قطع شود و در اینجا به هیچ عنوان منظور مجلس چنین چیزی نیست، بلکه منظور این است اقلام ضروری در قالب بسته معیشتی به خانوارهای کم درآمد برای تهیه جهیزیه و سایر نیازها به صورت کالابرگ الکترونیکی ارائه شود.
طبق بند (پ) ماده 31 این لایحه؛  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است با طراحی نظام تأمین اجتماعی چندلایه، مبتنی بر آزمون وسع با هدف کاهش فقر مطلق و بهبود توزیع درآمد و با شناسایی اقشار کم درآمد با رویکرد اجتماع محور نسبت به ارائه اقلام ضروری در قالب بسته معیشتی پایه به خانوارهای کم درآمد به صورت کالابرگ الکترونیکی اقدام نماید.
لازم به ذکر است که مصوبات نمایندگان برای تبدیل شدن به قانون نیاز به تایید شورای نگهبان دارد.
انتهای‌ پیام/

همچنین ببینید

چراغ سبز ترامپ برای برداشتن تحریم‌ها

نامزد حزب جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا: آره، کاری که ما با تحریم‌ها انجام می‌دهیم این است که همه را از خود دور می‌کنیم، بنابراین من عاشق تحریم‌ها نیستیم»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *