وضعیت نارنجی خلیج فارس برای تردد‌های دریایی

سازمان هواشناسی کشور نسبت به اختلال در تردد‌ها و فعالیت‌های دریایی با مواج شدن خلیج فارس خبر داد.

خبرگزاری میزان – به گزارش وزارت راه و شهرسازی، بر اساس هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی کشور، افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا از عصر یک‌شنبه تا پیش از ظهر سه‌شنبه موجب افزایش سرعت وزش باد جنوب شرقی (بیشینه سرعت وزش باد تا ۳۲ نات) و افزایش بیشینه ارتفاع امواج تا ۲/۵ متر در سواحل و بیش از۲/۵ متر در فراسواحل و رخداد رگبار و رعد وبرق می‌شود.
منطقه اثر این سامانه مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر در شمال خلیج فارس پیش‌بینی شده است.
اثر مخاطره این سامانه خطر غرق‌شدن شناگران و پاره‌شدن تور‌های صیادی، اختلال در تردد‌ها و فعالیت‌های دریایی، خطر غرق‌شدن شناور‌ها به‌ویژه شناور‌های سبک و نیمه سنگین، خطر خسارت به تأسیسات ساحلی و فراساحلی و اختلال در فعالیت‌های سکو‌های نفتی اعلام شده است.
سازمان هواشناسی به منع شنا و غواصی و تردد قایق‌های سبک و تفریحی، منع فعالیت‌های شیلاتی، ممانعت از ورود و خروج کشتی‌ها به بندر، منع فعالیت‌های پشتیبانی صنایع فراساحلی و آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی توسط کلیه فعالان دریایی توصیه کرده است.
انتهای پیام/

همچنین ببینید

ساخت راه‌های دسترسی به سواحل مکران توسعه می‌یابد

معاون ساخت و نگهداری راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: اشتغال و اقتصاد پایدار ساحل‌نشینان مکران با ساخت راه‌های دسترسی به ساحل، اقدام اساسی در توسعه اقتصادی این منطقه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *