٢ هزارو ۴٢٨ تن برنج رفع توقیف شد

٢ هزارو ۴٢٨ تن برنج پاکستانی با ورود دادستانی مرکز استان کرمان در صورت عدم منع بهداشتی در بازار این استان توزیع می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، داریوش ماهری مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمان در جلسه با دادستان مرکز استان کرمان به ٢ هزار و ۴٢٨ تن برنج پاکستانی به ارزش بالغ بر ١٢١ میلیارد تومان اشاره و بیان کرد: کیسه‌های برنج به دلیل بروکراسی اداری همچنان در توقیف است و این امر موجب افزایش هزینه‌های نگهداری و انبارداری و در نهایت تحمیل این هزینه‌ها بر مصرف کننده خواهد شد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان نیز اظهار کرد: در شرایط جنگ اقتصادی کشور و تأمین مستمر کالاهای اساسی ضروری است و همه دستگاه‌ها باید به تکالیف محوله با محوریت کارگروه تنظیم بازار و تأمین کالاهای اساسی و حفظ ذخایر راهبردی توزیع کالای اساسی عمل کنند.
مهدی بخشی عدم توزیع این حجم از برنج را زمینه‌ساز بر هم خوردن کفه عرضه و تقاضای برنج در بازار دانست و اضافه کرد: با توجه به ضرورت در نظر گرفتن مصالح اقتصادی جامعه و اتخاذ تدابیر جهت جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال در شرایط فعلی اقتصادی کشور و تحمیل هزینه‌های مازاد به مردم ناشی از دپوی کالاهای اساسی و فساد برنج‌های توقیفی لازم است در صورت عدم منع بهداشتی نسبت به رفع توقیف و توزیع برنج پاکستانی اقدام شود.

همچنین ببینید

سه زائر ایرانی در مکه جان باختند

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه تاکنون اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان مؤثر بوده است، افزود: امسال نسبت به سال‌های گذشته تعداد فوتی‌ها کاهش داشته و تا امروز دو زائر در مکه مکرمه و یک نفر هم در مدینه جان به جان آفرین تسلیم کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *