رئیس پلیس پایتخت گفت: از ابتدای آبان تاکنون بیش از سه تُن انواع مواد مخدر در سطح شهر تهران کشف و ضبط شده است.

کشف بیش از ۳ تُن موادمخدر در تهران/ با عطاری‌های متخلف برخورد می‌شود

رئیس پلیس پایتخت گفت: از ابتدای آبان تاکنون بیش از سه تُن انواع مواد مخدر در سطح شهر تهران کشف و ضبط شده است.

سردار عباسعلی محمدیان روز شنبه در محل پلیس آگاهی به خبرنگاران گفت: با تلاش چند وقت اخیر پلیس، ۵۰۰ کیلوگرم هروئین کشف، یک دستگاه تریلی حامل مواد مخدر توقیف و سه نفر دستگیر شدند.
رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه بسته بندی مواد مخدر با دقت زیادی انجام شده تا بو به بیرون درز نکرده و سگ‌های موادیاب را به دردسر و اشتباه بیاندازد؛ افزود: جاسازی مواد نیز بسیار حرفه‌ای بوده و از مرز‌های شرقی کشور این مواد وارد شده است.
به گفته محمدیان، امروز قابل افتخار است که پلیس تا این میزان اشراف اطلاعاتی دارد که چنین باند حرفه‌ای را شناسایی و منهدم می‌کند.
رئیس پلیس پایتخت این را هم گفت که این باند توسط پلیس تهران شناسایی شده و ارزش ریالی مواد کشف شده یک هزار میلیارد ریال است.
محمدیان در ادامه از کنترل عطاری‌ها به عنوان یکی از عرصه‌های مبارزه پلیس با قاچاق مواد مخدر نام برد و اظهار داشت: تعداد این واحد‌های صنفی زیاد شده و همکاران ما در اداره اماکن متوجه یک باند شده‌اند که قرص‌های ترامادول و برخی از دیگر انواع مواد مخدر که به صورت قاچاق یا غیرقاچاق بوده را توزیع می‌کردند.
وی تصریح کرد: این باند شناسایی و ۵۱۵ هزار قرص مخدر کشف و سه نفر دستگیر شدند، ضمن اینکه، برخی عطاری‌ها نیز به اسم قرص‌های لاغری این مواد را می‌فروختند که با آن‌ها هم برخود شد.
رئیس پلیس تهران افزود: در حوزه توزیع کنندگان خرد، مردم انتظار برخورد از پلیس دارند و ما فشار را بر روی این گروه از توزیع کنندگان هم گذاشته‌ایم، اما از مردم انتظار اطلاع رسانی برای این موضوع داریم که خرده فروشان را به ما معرفی کنند.
محمدیان تصریح کرد: از ابتدای آبان ماه تاکنون بیش از سه تن موادمخدر کشف و از ابتدای سال بالای ۱۶ تن انواع مخدر کشفیات داشته‌ایم.
وی افزود: امروز هم ۵۰۰ کیلوگرم هروئین خالص کشف شد و این مقدار توسط تریلی که به صورت بسیار حرفه‌ای جاسازی شده بود را ماموران شناسایی، توقیف و توزیع کنندگان را دستگیر کردند.
رئیس پلیس تهران درمورد بحث فروش و توزیع موادمخدر در صفحات مجازی هم گفت که پلیس فتا و مبارزه با موادمخدر به این موضوع بی تفاوت نیستند و بخشی از کشفیات ما در همین زمینه است.
وی افزود: مردم پایتخت همکاری خوبی با پلیس دارند و اطلاعات را در اختیار پلیس قرار می‌دهند و ما هم با اخذ مجوز قضایی اقدام می‌کنیم.
محمدیان یادآور شد: ۱۲ هزار توزیع کننده خرد از ابتدای سال و ۵۰۰ توزیع کننده نیز از ابتدای آبان شناسایی و دستگیر شدند.

همچنین ببینید

خدمات شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در مراسم راهپیمایی حمایت از کودکان غزه

شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، با اختصاص ناوگان ویژه به شرکت کنندگان در مراسم راهپیمایی و تجمع جهانی حمایت از کودکان غزه، خدمات رسانی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *