اولین لیگ آموزشی و پژوهشی همیار محیط زیست ویژه کودکان با هدف فرهنگ سازی و پرورش نسل دوستدار و محافظ محیط زیست در پیش دبستانی های مدارس دولتی منتخب منطقه یک از آذرماه آغاز می شود.

کودکان پیش دبستانی همیاران محیط زیست می شوند

اولین لیگ آموزشی و پژوهشی همیار محیط زیست ویژه کودکان با هدف فرهنگ سازی و پرورش نسل دوستدار و محافظ محیط زیست در پیش دبستانی های مدارس دولتی منتخب منطقه یک از آذرماه آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری برنا، احسان خیراتیان صفائی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک تهران گفت: هم اکنون مراحل آمادگی پیش از شروع لیگ آموزشی و پژوهشی محیط زیست، در منطقه یک شروع شده و طی آن در هر ناحیه یک پیش دبستانی از مدارس دولتی انتخاب و قبل از حضور کودکان در لیگ، میزان آشنایی آنها با طبیعت و حفاظت از آن سنجیده و آموزش های محیط زیستی به آنها ارایه می شود.
وی تصریح کرد: این آموزش ها در ۱۱ محور آب، هوای پاک، خاک تمیز، رودخانه، درخت، جنگل، مهربانی با حیوانات، محل زندگی جانوران، آوای طبیعت، صدای نامناسب و مکان های تاریخی به صورت غیر مستقیم و ساده با ابزارهای بازی، نقاشی، قصه، شعر و … براساس کتاب تدوین شده سازمان حفاظت محیط زیست، به صورت تخصصی و مهارت محور ارائه می شود و پس از آموزش های لازم، از کودکان آزمون گرفته می شود و افراد منتخب به لیگ شهر تهران می روند .
وی افزود: مراسم اختتامیه نیز با حضور کودکان شرکت کننده در لیگ، خانواده های آنان، مربیان و تسهیلگران دوره، مدیران و معاونین شهری و رئیس و دبیر کارگروه بهداشت محیط شورای اسلامی شهر تهران برگزار خواهد شد و در پایان ۳ تیم منتخب شهر تهران همزمان با هفته زمین پاک در لیگ معرفی و مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
انتهای پیام/

همچنین ببینید

خدمات شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در مراسم راهپیمایی حمایت از کودکان غزه

شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، با اختصاص ناوگان ویژه به شرکت کنندگان در مراسم راهپیمایی و تجمع جهانی حمایت از کودکان غزه، خدمات رسانی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *