جزئیات برنامه مجلس درباره تعطیلی پنجشنبه و شنبه

به گزارش اکوایران، ولی اسماعیلی با اشاره به جزئیات لایحه ساماندهی تعطیلات با تعطیلی سراسری پنجشنبه‌ها و روند بررسی آن در مجلس، گفته «ساماندهی تعطیلات با تعطیلی سراسری پنجشنبه‌ها در قالب لایحه دولت ارائه شده و این هفته تحت عنوان اصلاح ماده 87 قانون مدیریت خدمات کشوری در دستور کار کمیسیون اجتماعی مجلس قرار گرفته است.»

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: البته ما نیز در کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی طرحی با عنوان تعطیلی پنجشنبه‌ها و شنبه‌ها را در دستور کار داریم. بنابراین لازم است بررسی کنیم تا در صورت امکان این طرح و لایحه را ادغام و در قالب لایحه‌محور پیگیری کنیم.

این نماینده مجلس درباره دلیل دولت برای تعطیلی پنجشنبه‌ها در لایحه مورد اشاره را سراسری کردن آن یعنی تعمیم آن به خارج از تهران و سایر استان‌ها و شهرستان‌ها عنوان کرد و به «خانه ملت» گفت: در کمیسیون اجتماعی در نظر داریم تعطیلی دو روزه هفته با هدف استحکام بنیان خانواده‌ها و افزایش اوقات فراغت به منظور آرامش ذهنی و روانی و افزایش زمان بیشتری برای در کنار خانواده بودن، انجام شود تا کارکنان بتوانند در پنج روز کاری بهتر و با کیفیت بالاتری به ارائه خدمات به مردم بپردازند.

اسماعیلی ادامه داد: هم‌اکنون لایحه دولت به مجلس تقدیم شده و به کمیسیون اجتماعی ارسال شده است و ما سعی می‌کنیم این هفته لایحه مذکور را همزمان با طرح تعطیلی دو روز پنجشنبه و شنبه در هفته مورد بررسی قرار دهیم.

همچنین ببینید

حمله شدید رئیس‌جمهور آمریکا به دونالد ترامپ

رئیس جمهور آمریکا در جدیدترین اظهارات انتخاباتی‌اش، دونالد ترامپ را به عنوان فردی خطاب کرد که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری می تواند دموکراسی آمریکا را نابود کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *