اهتزاز پرچم جمهوری آذربایجان در ایست بازرسی گذرگاه لاچین

به گزارش مشرق، سرویس مرزی جمهوری آذربایجان اعلام کرد مراسم اهتزاز پرچم ملی در اراضی این کشور در مرز با ارمنستان در ایست بازرسی ایجاد شده در ورودی گذرگاه لاچین-خانکندی برگزار شد.

به گزارش آذرنیوز، مرزبانان جمهوری آذربایجان به الهام علی‌اف رئیس‌جمهور این کشور گزارش وضعیت دادند.

اهتزاز پرچم جمهوری آذربایجان در ایست بازرسی گذرگاه لاچین

جمهوری آذربایجان یکشنبه (سوم اردیبهشت) اعلام کرد سرویس مرزی این کشور در ورودی گذرگاه لاچین-خانکندی یک ایست بازرسی در قلمروی جمهوری آذربایجان ایجاد کرد. مسیری که تنها راه ارتباطی زمینی بین ارمنستان و منطقه قره‌باغ کوهستانی است.

در پی این اقدام جمهوری آذربایجان، رسانه‌های محلی ارمنستان گزارش دادند چهار روستا در قره‌باغ کوهستانی در محاصره کامل قرار گرفته است.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین هم در همین خصوص اعلام کرد: هیچ جایگزینی برای اجرای توافقات روسیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان برای عادی‌سازی روابط بین دو کشور وجود ندارد.

بر اساس آتش‌بس با میانجیگری روسیه که به درگیری‌های مرگبار دو کشور در سال ۲۰۲۰ پایان داد، باکو موظف است عبور ایمن در گذرگاه لاچین را تضمین کند.

وزارت خارجه ارمنستان از روسیه درخواست کرده به طور کامل به وظایف حافظ صلحی خود از طریق لغو محاصره غیرقانونی گذرگاه لاچین و تضمین عقب‌نشینی نیروهای جمهوری آذربایجان از کل منطقه امنیتی گذرگاه لاچین پایبند باشد.

منبع: فارس

همچنین ببینید

حمله شدید رئیس‌جمهور آمریکا به دونالد ترامپ

رئیس جمهور آمریکا در جدیدترین اظهارات انتخاباتی‌اش، دونالد ترامپ را به عنوان فردی خطاب کرد که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری می تواند دموکراسی آمریکا را نابود کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *