کُری سنگین تیلور برای یزدانی

به گزارش مشرق، در تقویم کمیته بین‌المللی المپیک روز ۲۳ ژوئن (۲ تیر) روز جهانی المپیک نام‌گذاری شده است. کشتی هم یکی از قدیمی‌ترین رشته‌های المپیکی است که بیشترین مدال را برای ورزش ایران به ارمغان آورده است.

اتحادیه جهانی کشتی همزمان با روز جهانی المپیک با رونمایی از ۶ صحنه ویژه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو نوشت: یکی از مهمترین اتفاقات این دوره از بازی‌ها پیروزی دیوید تیلور در ثانیه‌های آخر برابر حسن یزدانی بود که منجر به کسب مدال طلا برای جادوگر آمریکایی شد. همچنین در این دوره از بازی‌ها میخائین لوپز کوبایی موفق شد چهارمین طلای متوالی خود را در المپیک کسب کند.

دیوید تیلور با بازنشر پست اتحادیه جهانی کشتی در خصوص کشتی خود با حسن یزدانی به نوعی فینال المپیک را به ژنرال هشت ستاره ایران یادآور شد. تیلور در فینال کشتی وزن ۸۶ کیلوگرم بازی‌های المپیک موفق شد حسن یزدانی را با نتیجه ۴ بر سه شکست دهد.

برد تیلور در حالی بود که یزدانی تا ۱۵ ثانیه پایانی با نتیجه ۳ بر ۲ جلو بود اما روی یک غفلت خاک شد و طلای المپیک را از دست داد.

تیلور و یزدانی تا کنون پنج بار برابر هم قرار گرفتند که حاصل آن چهار برد برای جادوگر آمریکایی و یک برد برای یزدانی بود. یزدانی و تیلور در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی ۲ کشور برنده و پیش‌بینی می‌شود در بلگراد جهانیان شاهد دوئل ششم آنان باشند.

منبع: ایرنا

همچنین ببینید

حمله شدید رئیس‌جمهور آمریکا به دونالد ترامپ

رئیس جمهور آمریکا در جدیدترین اظهارات انتخاباتی‌اش، دونالد ترامپ را به عنوان فردی خطاب کرد که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری می تواند دموکراسی آمریکا را نابود کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *