قدردانی پوتین از میانجیگری لوکاشنکو

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس ساعتی پیش در دومین تماس تلفنی خود درباره نتایج مذاکرات با یوگنی پریگوژین رئیس گروه گروه شبه نظامی واگنر با یکدیگر گفت وگو و پوتین در این تماس از میانجیگری لوکاشنکو قدردانی کرد.

به گزارش سی‌ان‌ان، دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری بلاروس شامگاه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: رئیس جمهور بلاروس جزئیات مذاکرات با رئیس گروه واگنر را به اطلاع رئیس جمهور روسیه رساند.

بر اساس این بیانیه رئیس جمهور روسیه از همتای بلاروس خود به خاطر اقدامات انجام شده حمایت و تشکر کرد.

پریگوژین روز شنبه با اعلام اینکه نیروهای خود را از حرکت به سمت مسکو برمی‌گرداند، افزود: قصد دارد از خونریزی روسیه جلوگیری کند.

دولت بلاروس بدون اینکه جزئیاتی ارائه کند، مدعی شد که لوکاشنکو در یک معامله با پریگوژین واسطه شده است.

خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد که با موافقت “یوگنی پریگوژین” رئیس‌ گروه واگنر با پیشنهاد رئیس جمهور بلاروس، این گروه حرکت خود به سوی مسکو را متوقف کرد.

این رسانه روس نوشت که “الکساندر لوکاشنکو” با توافق همتای روس خود با رئیس گروه شبه نظامی واگنر گفت وگو کرده بود.

اسپوتنیک به نقل از پریگوژین نوشت که این گروه در ۲۰۰ کیلومتری مسکو حضور داشته و ستون‌های نظامی خود را در جهت مخالف عقب خواهد کشاند.

گروه واگنر جمعه شب در بیانیه‌ای مدعی شد نیروهای ارتش روسیه به مواضع این گروه حمله کرده‌اند. پریگوژین رئیس‌ واگنر در اظهاراتی که در کانال تلگرامی این گروه منتشر شد، گفت: «یک حمله موشکی به مواضع گروه واگنر انجام شد و قربانیان زیادی وجود دارد.»

درباره‌ی ادمین نامحدود

همچنین ببینید

این ۵ ایستگاه مترو به زودی افتتاح می‌شوند

ایسنا نوشت: سخنگوی شهرداری تهران گفت: ارزش بهره‌برداری از ایستگاه‌های متروی «شهران»، «کوهسار» و «کن» و ۵.۵ کیلومتر مسیر تونلی مرتبط در خط ۶ مترو، بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *