شش راه نابودی چربی شکم

به گزارش مشرق، شکم از اعضای بدن است که به سرعت چربی آن را با عدم تحرک و مصرف غذاهای ناسالم فرا می‌گیرد. در این مطلب به شما عزیزان ۶ راهکار ساده خانگی را می‌گوییم که با انجام مستمر آن‌ها می‌توانید شکم تان را صاف کنید.

۱- وقتی تشنه هستید نوشابه و آبمیوه نخورید.

۲- دیروقت شام نخورید. مصرف شام تا قبل از ساعت ۹ شب خوب است.

۳- با آرامش غذا بخورید نه هول هولکی تا بفهمید چه دارید می‌خورید.

۴- ظرف غذایتان را کوچک کنید. اگر در بشقاب بزرگ کم غذا بریزید مغزتان گرسنه می‌ماند. به جایش ظرف کوچک را پر کنید که چشم تان سیر شود.

۵- صبحانه بخورید. صبحانه برای تنظیم وزن معجزه می‌کند.

۶- دیروقت نخوابید. بی خوابی و بدخوابی شما را چاق می‌کند.

هر فرد، حتی اگر اندام مناسبی داشته باشد، حداقل یک بار در عمرش به دنبال بهترین روش برای لاغری شکم بوده است چراکه داشتن کمر باریک و لاغری پهلو بیشتر از اینکه شما را زیبا جلوه دهد، به سلامتی شما کمک می‌کند. درواقع عدم وجود چربی زیاد اطراف شکم می‌تواند به روش‌های مختلفی به شما کمک کند تا عمر طولانی‌تری داشته باشید.

دور کمر بیشتر با خطر ابتلا به بیماری قلبی، دیابت و حتی سرطان مرتبط است. کاهش وزن، به خصوص چربی شکمی و پهلوها، عملکرد رگ‌های خونی را بهبود می‌بخشد و باعث افزایش کیفیت خواب می‌شود. ساده‌ترین راه از بین بردن چربی شکم پایبندی به یک رژیم غذایی سالم و متعادل و برنامه ورزشی مناسب بدن است که آهسته و پیوسته چربی اطراف شکم و پهلوها را آب کرده و وزن را ثابت نگه دارد.

چطور دور شکم را اندازه بگیریم؟

اول از هر چیز باید بدانیم که بر چه اساسی می‌گوییم شکم بزرگی داریم. این کار خیلی راحت است. کافی است با متر دور کمر را اندازه بگیرید. مردانی که دور کمر بالای ۱۰۱ سانتی متر و خانم‌هایی که دور کمر بالای ۸۹ سانتی متر داشته باشند، دچار چاقی شکم هستند. علل ایجاد چربی شکمی عوامل مختلفی مانند سبک زندگی بی‌تحرک، اختلال در هورمون‌های بدن و غذاهایی که می‌خورید ممکن است چربی شکم شما را افزایش دهند. همچنین عوامل زیر نیز بی‌تاثیر نیستند: ژنتیک، یائسگی زودرس، کیست تخمدان، استرس زیاد، بی خوابی و حرکات ورزشی نامناسب

منبع: رکنا

همچنین ببینید

موثرترین راه برای درمان کبد چرب

خبرآنلاین : بیماری کبد چرب غیر الکلی در اثر تجمع چربی در کبد ایجاد می‌شود. هیچ دارویی برای درمان این عارضه در دسترس نیست، اما تغییر رژیم غذایی و سبک زندگی یکی از مؤثرترین راه‌ها برای کنترل و مدیریت این بیماری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *