سقوط دوج‌کوین همزمان با مرگ یک سگ!

قیمت بیت‌کوین در پنجشنبه‌ای که پشت‌سر گذاشتیم درعرض ۱۰ دقیقه حدود ۱۰ درصد ریخت، اما دوج‌کوین عملکرد هفتگی بدتری داشته است. هولدرهای دوج‌کوین الان که یکی، دو روز از اعلام خبر مرگ سگ معروف بالتزه می‌گذرد، نسبت به هفته قبل متحمل ضرر ۱۶ درصدی شدند و در همین مدت قیمت شیبااینو حدود ۲۰ درصد ریخته است. بالتزه یکی از نمادهای معروف میم‌کوین‌های بازار ارز دیجیتال مثل دوج‌کوین و شیبااینو است و بنیاد دوج‌کوین روز ۱۸ آگوست از مرگ آن به‌علت عوارض جراحی یک تومور سرطانی خبر داده.

قیمت دوج‌کوین به ۰.۰۶۳ دلار رسیده است. نسبت به دیروز قیمت دوج‌کوین حدود یک درصد کاهش پیدا کرده، اما ریزش قیمت آن در بازه هفت‌روزه بزرگتر و منفی ۱۶ درصد محاسبه می‌شود. آن موقع هر واحد دوج‌کوین ۰.۰۷۵ دلار ارزش داشت. از یک طرف دیگر از پنجشنبه‌ای که ریزش قیمت بیت‌کوین شروع شده، دوج‌کوین با افت قیمت تقریبا ۳۰ درصدی بدترین وضعیت را بین ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا تجربه کرده است.

قیمت دوج‌کوین درحالی به ۰.۰۶۳ دلار رسیده که به‌پول خودمان معادل سه هزار و ۱۶۵ تومان است و در هفته‌ای که پشت‌سر گذاشتیم با رسیدن به جایگاه ۰.۰۵۹ دلار، کمترین سطح خودش از روز ۲۰ خرداد امسال را تجربه کرده. نمودار دوج‌کوین بازدهی ۱۴ روزه منفی ۱۵ درصد را نشان می‌دهد. درمقایسه با یک ماه قبل این عدد منفی ۱۲ درصد ونسبت به دو ماه قبل منفی شش درصد است.

هولدرهای دوج‌کوین نسبت به شش ماه قبل ۲۵ درصد ضرر کردند و قیمت دوج‌کوین درمقایسه با یک سال قبل هفت درصد آب رفته است. به‌همین خاطر حدود ۵۶ درصد از همه کسانی که در کیف پولشان دوج‌کوین دارند، اصطلاحا در ضرر هستند. بنیاد دوج‌کوین روز ۱۸ آگوست از مرگ بالتزه که به Cheems شهرت پیدا کرده، خبر داد و از آن موقع تا الان خود شیبااینوافت قیمت بیشتری را به‌ثبت رسانده است.

شیبااینو؛ بازدهی هفتگی منفی ۲۰ درصد

قیمت شیبااینو دقیقا همزمان با بیانیه روز ۱۸ آگوست بنیاد دوج‌کوین به کمترین سطح ماهانه خودش رسید. هر واحد شیبااینو آن روز ۰.۰۰۰۰۰۸۱ دلار معامله شد و الان که شیبا در جایگاه ۰.۰۰۰۰۰۸۲ دلار قرار دارد، هولدرهای آن در عرض یک هفته تقریبا ۲۰ ضرر کردند. عددی که باعث می‌شود شیبااینو بدترین وضعیت را ۵۰ ارز دیجیتال برتر فعلی بازار داشته باشد.

قیمت شیبا به‌پول خودمان معادل ۰.۴ تومان است و درمقایسه با ۱۴ روز قبل ارزش این ارز دیجیتال نزدیک ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است. در سه سالی که از انتشار شیبااینو در بازار ارز دیجیتال می‌گذرد، بیشترین قیمت آن ۰.۰۰۰۰۸ دلار به‌ثبت رسیده و به‌معنی این است که قیمت شیبا درمقایسه با قله تاریخی خودش ۹۰ درصد ریخته.

شیبااینو از نظر تسلط به‌بازار ارز دیجیتال، بعد از ترون و پالیگان جایگاه دوازدهم را دراختیار دارد و از این جهت بالاتر از پولکادات و لایت‌کوین ایستاده است. کل حجم معاملات بازار شیبااینو به مرز شش میلیارد دلار رسیده و از این جهت سهم آن از بازار ارز دیجیتال تقریبا نیم‌درصد است.

قیمت بیت‌کوین، اتریوم و آلت کوین‌های سرشناس

بیت‌کوین هنوز از شوک اتفاقات پنجشنبه اخیر خارج نشده و در کف کانال ۲۶ هزار دلار معامله می‌شود. هر واحد بیت‌کوین ۲۶ هزار و ۴۵ دلار یعنی یک میلیارد و ۲۹۵ میلیون تومان قیمت دارد و باید بازدهی هفتگی آن را منفی ۱۱ درصد محاسبه کنیم. دوشنبه قبلی بیت‌کوین در نیمه کانال ۲۹ هزار دلار حضور داشت.

اتریوم به‌عنوان دومین ارز دیجیتال برتر بازار نسبت به هفته قبل ۹ درصد از ارزش خودش را از دست داده است. قیمت اتریوم در این مدت از هزار و ۸۵۰ دلار به هزار و ۶۷۵ دلار رسیده است. بایننس که بعد از بیت‌کوین و اتریوم و تتر الان مهمترین ارز دیجیتال است، نسبت به هفته قبل بازدهی منفی ۱۰ درصدی را تجربه می‌کند.

ریپل که همچنان درگیر کشمکش با فدرال رزرو آمریکاست، افت قیمت ۱۵ درصدی را به‌ثبت رسانده و دست کمی از دوج‌کوین و شیبا نداشته است. قیمت ریپل امروز به ۰.۵۲ دلار یعنی ۲۶ هزار و ۲۵۰ تومان رسیده و دوشنبه قبلی همین ارز دیجیتال را ۰.۶۳ دلار خریدوفروش می‌کردند. قیمت کاردانو یا همان ADA درحال حاضر ۰.۲۶ دلار (۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان) است و ارزش آن نسبت به هفته قبل هفت درصد تقلیل پیدا کرده است. سولانا و ترون هم که نهمین و دهمین ارز دیجیتال برتر فعلی بازار محسوب می‌شوند، به‌ترتیب بازدهی هفتگی منفی ۱۲ و منفی دو درصدی داشتند.

بازدهی هفتگی ارزهای دیجیتال سرشناس

انواع ارز دیجیتالقیمتبازدهی هفتگی
بیت‌کوین۲۶ هزار و ۴۵ دلارمنفی ۱۱ درصد
اتریومهزار و ۶۷۵ دلارمنفی ۹ درصد
ریپل۰.۵۲ دلارمنفی ۱۵ درصد
دوج‌کوین۰.۰۶۳ دلارمنفی ۱۶ درصد
کاردانو۰.۲۶ دلارمنفی هفت درصد
سولانا۲۱.۴ دلارمنفی ۱۲ درصد
ترون۰.۰۷۵ دلارمنفی دو درصد
شیبااینو۰.۰۰۰۰۰۸ دلارمنفی ۲۰ درصد

درباره‌ی ادمین نامحدود

همچنین ببینید

هجوم خریداران برای خرید شمش

اقتصادنیوز: واحدهای فولادی بالغ بر 212 هزار تن شمش فولاد در بازار اصلی و مچینگ عرضه کردند؛ تقاضای تبت شده برای این محصول به بیش از 240 هزار تن رسید و در نهایت 136 هزار و 800 تن شمش فولاد با میانگین قیمت 20 هزار و 130 تومان از رینگ فیزیکی بورس کالا معامله شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *