۶۰ هواپیمای جدید وارد کشور شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، «محمد محمدی بخش» از افزایش تعداد ناوگان به 250 فروند هواپیما تا پایان سال خبر داد و گفت: متوسط عمر ناوگان هوایی کشور از 28.5 سال در ابتدای دولت سیزدهم امروز به 26 سال رسیده است و عمر ناوگان نه تنها 2 سال جوانتر شده بلکه 2سال از پیری ناوگان جلوگیری شده است و در نظر داریم متوسط عمر ناوگان را به زیر 20 سال کاهش دهیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در طول 20 ماه گذشته 60 فروند هواپیما به کشور وارد شده که 30 فروند از این هواپیماها تاکنون عملیاتی شده است.

وی همچنین به ارائه گزارش پروازهای اربعین 1402 پرداخت و گفت: برای عملیات پروازهای اربعین که از 27 مردادماه آغاز و تا 20 شهریور ماه ادامه دارد در مجموع 4هزار و 643 مجوز پروازی صادر شده که از این تعداد مجوز صادر شده سهم شرکت هواپیمایی عراقی 966 پرواز است.

وی با بیان اینکه قرار است بیش از 300هزار زائر از طریق 23 فرودگاه ایران به فرودگاه‌های نجف و بغداد اعزام شوند، افزود: تاکنون 70 درصد بلیت پروازهای اربعین به فروش رفته و از ابتدای عملیات پروازی اربعین 65هزار و 786 زائر با 512 پرواز جابه جا شده‌اند.

محمدی بخش درخصوص نظارت های صورت گرفته بر نحوه عرضه بلیت گفت: سازمان تعزیرات، دادستانی، سازمان هواپیمایی کشوری و سازمان بازرسی کل کشور در قالب یک گروه از تمام شرکت هاو سایت های فروش بلیت روزانه نحوه عرضه و نمایش فروش بلیت را بررسی و بازرسی می کنند.

استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان یک راهبرد در صنعت حمل و نقل هوایی

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، صنعت حمل ونقل هوایی را پیشران توسعه کشور عنوان کرد و گفت: اما این صنعت در ایران بیش از 43 سال است که در جنگ تمام عیار قرار دارد و از تحریم گذشته است.

وی صنعت حمل ونقل هوایی را ایمن‌ترین و امن‌ترین بخش حمل ونقل عنوان کرد و گفت: علی رغم قرار داشتن در شرایط سخت تحریم یاد گرفتیم که چگونه این صنعت را حفظ کنیم و بتوانیم در حوزه ایمنی و امنیت رتبه قابل قبولی را در سطح دنیا کسب کنیم.

محمدی بخش ادامه داد: برای رفع نیازهای این صنعت یک برنامه ده سال و 4 راهبرد از جمله تاب آوری، نهضت تعمیر قطعات، تامین نقدینگی برای نوسازی ناوگان و ساخت هواپیمای بومی تعریف شده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان یک راهبرد در صنعت حمل و نقل هوایی است تا بدانجا که امروز هیچ موتور و قطعه ای برای تعمیر به خارج از کشور نه تنها ارسال نمی شود بلکه تعدادی از شرکت های صاحب سبک قطعات‌شان در ایران تعمیر می شود.

محمدی بخش، گفت: با توجه به دیپلماسی فعال، ایران به 108 نقطه بین‌المللی پرواز انجام می دهد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه روزانه 1200 پرواز در ایران انجام می شود، افزود: همچنین 29 کشور دارای پرواز مستقیم از ایران هستند و 27 ایرلاین خارجی از اروپا، آسیای میانه و چین در ایران فعالیت می کنند.

وی افزود: با 32 کشور ظرف 20 ماه گذشته تفاهم نامه بین المللی به امضا رسیده است که تمامی این پروازها به صورت ایمن انجام می شود.

همچنین ببینید

رونمایی از شاهکار خودروسازی در ایران

رضوانی، یک شرکت معروف در زمینه خودروسازی با موسس ایرانی آمریکایی، به نامی که بین دنبال‌کنندگان اخبار خودرو در ایران شناخته شده است و با محصولات جذاب خود مانند تانک رضوانی، رضوانی ونجنس و رضوانی بیست شناخته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *