نگرانی فدراسیون فوتبال هنگ کنگ برای سفر به ایران با توجه به اتفاقات غزه

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روزنامه «South China Morning Post»، تیم ملی فوتبال هنگ‌کنگ پس از برتری مقابل بوتان در مرحله مقدماتی جام جهانی 2026، به دور دوم انتخابی صعود کرد و در گروه E با ایران، ازبکستان و ترکمنستان همگروه شد.

هنگ‌کنگ روز 25 آبان سال جاری در اولین بازی خود در این مرحله، باید در تهران به مصاف تیم ملی ایران برود.

فدراسیون فوتبال هنگ کنگ اعلام کرد با توجه به درگیری‌های اخیر (جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه فلسطین)، در حال بررسی شرایط امنیتی ایران است. سخنگوی فدراسیون هنگ کنگ در این باره اظهار داشت: می‌دانیم خاورمیانه شرایط پیچیده‌ای دارد. با این حال مدیریت تیم در حال بررسی وضعیت امنیت سفر به ایران است.

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به هنگ‌کنگی‌‌ها اعلام کرده که مطابق آیین نامه مسابقات، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) مسئول تأیید کشور و ورزشگاه میزبان است. با این حال تماس‌های پُرشمار هنگ کنگ با AFC برای این موضوع، بدون پاسخ مانده است. هنگ کنگ آخرین بار در سال 1977 در ایران به میدان رفته است.

همچنین گراهام آرنولد، سرمربی تیم ملی استرالیا که شاگردانش با فلسطین و لبنان همگروه شده‌اند، از دولت کشورش خواست که زمینی امن و بی‌طرف برای مسابقه در نظر گرفته شود. آرنولد در این باره گفت: بدون شک برای اتخاذ تصمیماتی برای انتخاب محل برگزاری دیدار با فلسطین و لبنان، به حمایت دولت نیاز داریم. اتفاقات ترسناکی در حال رخ دادن است و دولت استرالیا باید به ما کمک کند.

هنوز هیچ تصمیمی برای برگزاری دیدارهای خانگی تیم‌های ملی لبنان و فلسطین گرفته نشده است. فدراسیون فوتبال الجزایر اخیراً میزبانی دیدارهای تیم ملی فلسطین را بر عهده گرفته بود که این مسئله با مخالفت فیفا و AFC همراه شد.

همچنین ببینید

مهدی قایدی به پورتو می‌پیوندد؟

برخی رسانه‌ها در اقدامی عجیب خبر داده‌اند که مهدی قایدی همشهری مهدی طارمی جانشین او در تیم پورتو خواهد شد، در حالی که مشخصاً این بازیکن در لیست خرید باشگاه مطرح پرتغالی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *