‌سایپا: جایگزینی شاهین اتوماتیک با دستی برای متقاضیان اختیاری است

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس مخاطبان خبرگزاری فارس با ثبت پویشی با عنوان «الزام سایپا برای ثبت‌نام شاهین اتوماتیک به جای دستی پیگیری شود» عنوان کرده‌اند: در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی، برای خرید خودروی شاهین دستی ثبت نام کرده‌اند و موعد تحویل خودرو به آنها زمستان تعیین شده است، بنابراین از زمان ثبت‌نام تاکنون در انتظار خرید خودروی شاهین دستی بوده‌اند و پول لازم برای خرید این خودرو را تامین کرده‌اند اما شرکت سایپا در اقدامی نامتعارف و طی پیامکی به این خریداران اعلام کرده است که «برای خرید شاهین اتوماتیک باید واریز وجه کنند».
مخاطبان خبرگزاری فارس عنوان کرده اند:‌ وادار کردن مشتریان به خرید شاهین اتومات به جای دستی در شرایطی است که شاهین اتوماتیک نسبت به شاهین دستی «220 میلیون تومان گران‌تر است» و عدم واریز وجه نیز به منزله انصراف از خرید است.
براین اساس مخاطبان خبرگزاری فارس از شرکت سایپا خواسته‌اند تا این خودروساز به متقاضیان شاهین دستی که امکان خرید شاهین اتوماتیک را ندارند،  همان شاهین دستی فروخته شود تا این افراد پس از ماه‌ها انتظار برای خرید خودرو بتوانند خودروی مورد تقاضای خود را خریداری کنند.
* اجباری در فروش شاهین اتوماتیک به جای شاهین دستی نیست
پیرو درج پویش مذکور در خبرگزاری فارس و مطرح کردن تقاضای مشتریان و با پیگیری از شرکت خودروساز، ‌اداره اطلاع رسانی و فضای مجازی شرکت سایپا به فارس اعلام کرد: گروه خودروسازی سایپا در راستای کسب رضایت مشتریان امکان تحویل خودرو شاهین اتوماتیک جهت مشتریان ثبت نامی خودرو شاهین دنده‌ای را فراهم کرده است؛‌بر این اساس دعوتنامه این دسته از مشتریان پیشنهادی بوده و تصمیم‌گیری در زمینه جایگزین کردن شاهین اتوماتیک با شاهین دنده‌ای کاملا اختیاری است و در صورت تمایل، این دسته از مشتریان می توانند با مراجعه به نمایندگی ثبت نامی و یا از طریق سایت https://saipa.iranecar.com   نسبت به تکمیل وجه اقدام کنند.
در ادامه این توضیحات آمده است: گروه خودروسازی سایپا برنامه توسعه محصول‌ را در اولویت برنامه کاری خود قرارداده است و خوشبختانه با برنامه‌ریزی انجام شده، این خودرو و محصولات جدید با امکانات و تجهیزات به‌روز و با رعایت استانداردها و الزامات ایمنی و مطابق نظر مشتریان، براساس زمان‌بندی تعریف شده در سبد محصولات گروه سایپا طراحی و در برنامه تولید قرار گرفته است.
‌سایپا اعلام کرده است: بر همین اساس خودروی شاهین اتوماتیک با تجهیزات و آپشن‌های بیشتر نسبت به شاهین دنده‌ای مانند کروز کنترل، کلید تنظیمات کروز کنترل روی فرمان، سیستم ترمز ESC، مولتی مدیا با نمایشگر 10 اینچ با قاب جت بلک + GPS + USB ، صندلی چرمی با دوخت ضخیم،   سیستم محدود کننده سرعت، تجهیزات داخلی و خارجی کروم (دستگیره داخلی، قاب دور کلاستر، دستگیره خارجی، جلو پنجره)، قطعات هیدروگرافی (زیر آرنجی، ابروی داشبورد، پنل دسته دنده)، آنتن کوسه ای، تیغه برف پاک کن flat wiper، تریم داخل دو رنگ (داشبورد، رودری و …)، گارنیش عقب کروم و کفپوش سه بعدی در برنامه تولید سال جاری گروه خودروسازی قرار داده شده است.
در ادامه توضیحات سایپا تأکید شده است: با توجه به ویژگی‌های برتر این خودرو و افزایش تعداد امکانات رفاهی و آپشن‌های آن، بسیاری از مشتریان شاهین دنده‌ای نیز درخواست تغییر مدل به خودروشاهین اتوماتیک را داشته‌اند که این موضوع با هدف مشتری مداری و ارتقاء سطح رضایتمندی مشتریان انجام پذیرفته است.
با وجود این توضیحات،‌ شرکت خودروساز سایپا اعلام نکرده است که فرصت واریز وجه برای مشتریان شاهین دستی که امکان خرید شاهین اتوماتیک را ندارند چه وقت فراهم می‌شود؟ به هر حال چالش اصلی اغلب متقاضیان‌ شاهین دستی، این است که امکان خرید شاهین اتوماتیک را ندارند، لذا ضروری است تا این شرکت خودروساز هر چه زودتر پاسخی به این دسته از مشتریان ارائه دهد.
‌شورای رقابت در فروردین ماه امسال قیمت پایه شاهین دستی را 3.601.00.767 ریال مصوب و ابلاغ کرد و قیمت شاهین اتومات را نیز در شهریور امسال 5.459.927.463 ریال مصوب و اعلام کرد.

همچنین ببینید

گسترش کمی و کیفی خدمات پس از فروش به مشتریان خودروهای زامیاد

مدیرعامل شرکت زامیاد از گسترش کمی و کیفی خدمات پس از فروش به مشتریان خودروهای زامیاد خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *