مصطفی هاشمی: بسکتبال ایران را نشان دادیم/ ساجس بهترین تیم لبنان است

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان گفت: واقعیت بسکتبال ایران را به آسیا نشان دادیم و آسیا باید به بسکتبال ما احترام بگذارد.

مصطفی هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت تیم بسکتبال شهرداری گرگان با توجه به پیروزی مقابل ساجس لبنان در مسابقات غرب آسیا پس از شکست در لیگ مقابل کاله، توضیح داد: اتفاقی که مقابل کاله افتاد را شاید بتوان یک اتفاق نادر دانست، اما به هر حال رخ داد و یقینا مقصر آن در درجه اول خود مربی است.
او افزود: بازیکنان ما تلاش خود را کامل انجام دادند اما یکسری اشتباهات فنی و یکسری اتفاقات دیگر که نمی‌شود رسانه‌ای کرد باعث شد ما نتیجه را واگذار کنیم. ابتدا من مشکل را در خودم جست‌وجو می‌کنم و مسائل جانبی هم برعهده کسانی که مسئولیت دارند.
* ساجس بهترین تیم لبنان است
او ادامه داد: ساجس تیمی است که ۲۰ سال قبل قهرمان آسیا بود و یک مدت از بین بهترین تیم‌های لبنان خارج شد، اما با سرمایه گذاری خوبی که در سال های اخیر کردند، الان تقریبا مجددا بهترین تیم لبنان است. جمعیت و تماشاگران زیادی که در بازی با ما داخل سالن حاضر شدند به همراه حجم بالای سرمایه گذاری، بلند پروازی این تیم را نشان می‌دهد.
سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان با تمجید از هواداران لبنانی حاضر در سالن غزیر، ادامه داد: تیم ساجس واقعا تماشاچیان و هواداران بسیار خوبی داشت؛ اگر تعداد زیاد آن‌ها را کنار بگذاریم تشویق‌های منظم آن‌ها از دقایق ابتدای تا پایان بازی، فشار روحی زیادی روی حریف که تیم ما بود می‌آورد. آن‌ها تیم خود را تا آخرین لحظه حمایت کردند و حتی بعد از باخت هم بازیکنان خود را تشویق کردند که نشان می‌داد نگاه حرفه‌ای داشتند.

* واقعیت بسکتبال ایران را نشان دادیم
هاشمی درباره تمرکز و عملکرد خوب شاگردانش در آن جو سنگین هواداران لبنانی نیز گفت: بعد از آن باخت بد مقابل کاله، جمع کردن تیم خیلی سخت بود. بعد از آن شکست ما به تهران آمدیم و سپس راهی لبنان شدیم. با آن فضایی که در تیم بود و مسائل حاشیه‌ای، با کمک همه مجموعه تیم و مسئولان دلسوز، تیم جمع شد و بازیکنان تعهد کاری خود و واقعیت بسکتبال ایران را نشان دادند و توانستیم آنجا حریف را شکست دهیم.
سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان افزود: همانطور که دیدید ما از اول بازی اختلاف ایجاد کردیم و بزرگ‌ترین دستاورد ما در آن دیدار کنترل نوسان بازی بود و نگذاشتیم اتفاق خاصی بیفتد که حریف نزدیک شود. در کوارتر آخر اختلاف به ۱۲ رسید، اما واقعیت این است که بازیکنان ما در دقایق پایانی بازی را ول کردند و اگر مثل کل زمان بازی کار می‌کردیم، با همان اختلاف ۲۰ امتیازی پیروزی می‌شدیم.
بیشتر بخوانید:                         شروع خوب نماینده بسکتبال ایران در آسیا/ خط و نشان عقاب‌ها برای حریفان
* آسیا باید به بسکتبال ایران احترام بگذارد
او در پاسخ به این سوال که اصلی‌ترین دلیل عملکرد خوب شهرداری گرگان مقابل ساجس چه بود، تصریح کرد: از نظر من بزرگ‌ترین عامل موفقیت تیم ما، همدل شدن بازیکنان برای کسب پیروزی در این مسابقه، بعد از حواشی بود که رخ داد. امیدوارم این برد برای بسکتبال ایران آغازی باشد تا در سطح بین‌المللی بازی‌های بهتری انجام دهیم. در کنفرانس خبری یعد از بازی هم گفتم که آسیا باید به بسکتبال ایران احترام بگذارد چون ما بهترین بازیکن‌های آسیا را داریم و می‌توانیم بزرگ‌ترین کارها را کنیم.
هاشمی افزود: امیدوارم توانسته باشیم دل دوستداران بسکتبال در ایران و هواداران خون گرم گرگانی که عاشقانه این تیم را دوست دارند، شاد کنیم. تا آخر سال ما تحت فشار بازی‌های لیگ و غرب آسیا هستیم و امیدوارم شرمنده نشویم.
* خارجی‌های ما بازیکنان خوبی هستند
او در پاسخ به این سوال که آیا از عملکرد دو بازیکن خارجی خود (ویل چری و نورول پله) راضی است، توضیح داد: دو بازیکن خارجی ما بسکتبالیست‌های خوبی هستند، اما پله درگیر مصدومیت کشاله است و در بازی با کاله هم او را بازی ندادیم تا استراحت کرده و برای غرب آسیا آماده شود. به همراه پزشکان تیم همه سعی خود را کرد تا به بازی برسد و در حد امکان کمک حال ما باشد.
هاشمی گفت: با همه تلاش پزشکان، متاسفانه در بازی با ساجس هم وقتی کمی بازی می‌کرد محل آسیب دیدگی او دچار درد می‌شد و ما هر ۵ دقیقه مجبورا او را تعویض می‌کردیم که خیلی اذیت نشود. در همان دقایقی که داخل زمین بود تلاش خود را می‌کرد. این دو بازیکن ما به همراه ستاره‌های ایرانی که در اختیار داریم، مجموعه خوبی را تشکیل داده‌اند.
* پله در تمرینات مصدوم شد
او در پاسخ به این سوال که مصدومیت نورول پله کهنه است یا بعد از پیوستن به تیم شهرداری گرگان رخ داد، اظهار کرد: دو سه روز قبل از بازی با کاله که پرواز ما برای بازگشت به گرگان لغو شد، در رفت و برگشت خسته شدیم. در تمرینات بود که او آسیب دید. برخی‌ها اکنون شیطنت می‌کنند که بسکتبال ما سال‌ها است بخاطر همین شیطنت‌ها آسیب دیده است. او در تمرین آسیب دید و بازی با کاله را هم از دست داد.
هاشمی در پایان صحبت‌های خود، راجع به بازی با مهرام مدعی در روز دوشنبه هفته جاری نیز گفت: مهرام هم تیم بسیار خوب، سابقه دار و پر مهره‌ای است. امسال هم تیم بسیار خوبی برخلاف سال قبل است و جزو مدعیان قهرمانی است. یقینا بازی سختی خواهیم داشت و امیدوارم بسکتبال ما از این بازی‌ها سود کند.

همچنین ببینید

تنها مانع بازگشت اسماعیلی‌فر به پرسپولیس

دانیال اسماعیلی‌فر که با تراکتور قرارداد بسته و به این تیم پیوسته، امیدوار است بتوانند توافق خود را فسخ کند و به پرسپولیس برگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *