بهتر است رافائل گروسی به جای تلاش همیشگی خود برای پرونده سازی هسته ای علیه ایران، به حداقلی ترین وظیفه اش یعنی تلاش برای خلع سلاح هسته ای رژیم صهیونیستی برسد.

یادداشت| وقاحت بی پایان آژانس

بهتر است رافائل گروسی به جای تلاش همیشگی خود برای پرونده سازی هسته ای علیه ایران، به حداقلی ترین وظیفه اش یعنی تلاش برای خلع سلاح هسته ای رژیم صهیونیستی برسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حنیف غفاری کارشناس ارشد روابط بین الملل در یادداشتی نوشت:
رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی و همراهانش، همچنان خود را متعهد به بازی مطلق در زمین واشنگتن و تل آویو دانسته و هر روز مصادیق و نمادهای بیشتری از این رویکرد وقیحانه آژانس آشکار می شود.
اخیراً خبرگزاری رویترز با استناد به گزارش‌های محرمانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مدعی شده است که ایران به اندازه کافی اورانیوم غنی‌شده با خلوص 60 درصد، نزدیک به درجه تسلیحاتی، برای ساخت سه بمب هسته‌ای در اختیار دارد.
همچنین در گزارش ادعایی آژانس بین المللی انرژی اتمی آمده است که ایران همچنان در مورد مسائل کلیدی مدنظر  آژانس سنگ‌اندازی می‌کند و همکاری‌های خود را با آژانس محدود کرده است!
در این خصوص دو نکته اساسی وجود دارد که لازم است مدنظر قرار گیرد:
نخست اینکه اگر گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی محرمانه بوده، چرا در خبرگزاری رویترز، آن هم با جزئیات کامل منعکس شده است؟
حتماً مخاطبان به یاد دارند که طی ماههای گذشته نیز دوبار شاهد انتشار گزارشهای ظاهراً محرمانه آژانس بین المللی انرژی اتمی توسط رویترز و دیگر رسانه های غربی بوده ایم.
گروسی به عنوان مدیر کل آژانس نه تنها کمترین موضعی در خصوص درز این گزارشهای هدفمند در رویترز و دیگر رسانه ها صورت نداده، بلکه به صورتی کاملاً عامدانه در انتشار آنها نقش دارد.
آژانس بین المللی انرژی اتمی در طول دو دهه اخیر نشان داده است که در راستای تامین منافع واشنگتن و تروییکای اروپایی، بیشترین استفاده ممکن را از مجاری رسانه ای مورد تایید لابی های پنهان و آشکار قدرت در غرب صورت می دهد. بنابراین در اینجا شاهد شیطنت مطلق آژانس هم در تهیه محتوای گزارش اخیر و هم در نحوه انعکاس آن هستم.
نکته دوم، مربوط به سکوت منفعلانه و وقیحانه  آژانس بین المللی انرژی اتمی در قبال تهدید اتمی صهیونیستهاست.
رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نه‌تنها به بهانه عدم عضویت رژیم اشغالگر قدس در ان پی تی، اقدامی در مواجهه با تل‌آویو صورت نمی‌دهد، بلکه تبدیل به لابی‌گر اصلی و کارگزار این رژیم در مذاکرات پنهان و آشکارشده است.
بهتر است گروسی به‌جای لابی‌گری با صهیونیست‌ها در آستانه برگزاری نشست‌های فصلی شورای حکام (بر سر صدور یا عدم صدور قطعنامه علیه ایران)، پاسخگوی نیاز مبرم نظام بین‌الملل مبنی بر عضویت رژیم اشغالگر قدس در ان پی تی باشد.
تاکنون مقامات غربی و آژانس با پاک کردن صورت‌مسئله، بسی وقیحانه چشمان خود را بر روی فعالیت‌های هسته‌ای مخرب رژیم صهیونیستی بسته‌اند.
بنابراین، در کنار رژیم کودک کش صهیونیستی، اکنون سه عضو غربی شورای امنیت ( آمریکا، انگلیس و فرانسه ) به همراه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی متهمان این تهدید هستند. بیانیه‌های صوری صادره از سوی دولتمردان غربی در رد مواضع وزیر میراث کابینه نتانیاهو، قطعا تأثیری در هضم این حقیقت از سوی افکار عمومی دنیا نخواهد داشت.
مطابق اعتراف ایهود اولمرت، نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی، این رژیم دارای 200 کلاهک هسته‌ای ممنوعه می‌باشد. با همه این اوصاف، نه خبری از قطعنامه‌های شورای امنیت می‌باشد و نه خبری از مذاکرات بر سر خلع سلاح اتمی رژیمی متوحش و خطرساز برای جهان.
در چنین شرایطی بهتر است گروسی به جای تلاش همیشگی خود برای پرونده سازی هسته ای علیه ایران، به حداقلی ترین وظیفه خود یعنی تلاش برای خلع سلاح هسته ای رژیم صهیونیستی برسد! هر چند که گروسی به عنوان مهره بازی تل آویو و واشنگتن در آژانس، چنین اراده ای ندارد.
انتهای پیام/

همچنین ببینید

چراغ سبز ترامپ برای برداشتن تحریم‌ها

نامزد حزب جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا: آره، کاری که ما با تحریم‌ها انجام می‌دهیم این است که همه را از خود دور می‌کنیم، بنابراین من عاشق تحریم‌ها نیستیم»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *