جواد عزتی با “کت چرمی” به پنجمین روز جشنواره فیلم فجر می‌آید

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، پنجمین روز از جشنواره فیلم فجر بعد از سه روز نمایش سه‌فیلم قدری بارش سبک می‌شود و با دو فیلم روز پنجم را سپری خواهد کرد.

بحث روز، مردم و سینما

روز گذشته در خبری اعلام شد که اولین فیلمی که به سانس فوق‌العاده رسیده است، فیلم کت چرمی با بازی جواد عزتی و ساخته حسین میرزامحمدی و تهیه‌کنندگی کامران حجازی است. هرساله در جشنواره فیلم فجر، برخی از فیلم‌ها به سانس ویژه می‌رسند و امسال فیلم کت چرمی توانست اولین فیلمی باشد که به سانس ویژه جشنواره رسید،
این در حالی است که برخی تلاش می‌کردند که جشنواره امسال را بدون مخاطب عمومی و مردمی عنوان کنند.

امسال از سویی دومین سالی است که دیگر خبری از چیزی به‌نام سیمرغ مردمی نیست، دبیر جشنواره فیلم فجر نیز در نشست خبری خود از عدم برگزاری این بخش در جشنواره خبر داد و گفت که علت نبود این بخش دیر رسیدن برخی فیلم‌هایی است که هنوز مراحل فنی آنان کامل نشده است و در اکران عمومی نیست مانند بهشت تبهکاران و از سوی دیگر مشکلات فنی سامانه رأی‌گیری باعث شده است این بخش امسال هم نباشد تا حقی از فیلمسازی ضایع نشود.

اما به‌نظر می‌رسد که فیلم‌ها از طریق همین روش یعنی سانس‌های ویژه‌ای که به آن می‌رسند، معلوم می‌شود که کدام یک بیشتر از باقی بیشتر دیده شده است.

روز گذشته نیز در نشست خبری داغ فیلم “چرا گریه نمی‌کنی؟” موضوع اصلی مردم بودند تا حواشی دیگر، مردمی که صاحبان اصلی جشنواره و سینما هستند، اما گویا برخی فکر می‌کردند با تحریم جشنواره که عملی هم نشد، فقط جشنواره را تحریم می‌کنند اما در واقع این مردمند که تحریم می‌شدند، ولی در نهایت و حالا مردم با حضورشان در جشنواره نشان دادند که قرار نیست از عده‌ای برای سینما رفتن کسب تکلیف کنند.

جشنواره فیلم فجر , چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر , فیلم , جشنواره فیلم سلامت , فیلم خارجی ,

برای همین برنده‌ واقعی جشنواره فیلم فجر مردمند، مردمی که سینما و جشنواره فیلم فجر برای آنان است.

چه فیلم‌هایی می‌بینیم؟

فیلم سینمایی «بعد از رفتن» یک درام اجتماعی با نگاهی تازه به مسائل روز جامعه است که برای اولین بار در چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر نمایش داده می‌شود. این فیلم در ساعت 16 خانه جشنواره اکران می‌شود.

جشنواره فیلم فجر , چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر , فیلم , جشنواره فیلم سلامت , فیلم خارجی ,

صابر ابر، سارا بهرامی، پوریا رحیمی سام با هنرمندی پانته‌آ پناهی‌ها و با حضور بهرام شاه‌محمدلو، احترام برومند و روشنک گرامی و بازی یسنا میرطهماسب، عرفان ناصری، خسرو احمدی، الهه افشاری، محمد ساربان و بازیگر کودک حامی ترابی، بازیگران این فیلم هستند.

طراحی پوستر این فیلم که از تولیدات باشگاه فیلم‌اولی‌های بنیاد سینمایی فارابی است، توسط محمد شکیبا و طراحی لوگو آن توسط محمود آراسته انجام شده است.

«بعد از رفتن»، ساخته رضا نجاتی است. او در سال گذشته فیلم کوتاه ارفاق را در جشنواره فیلم کوتاه تهران داشت که مورد توجه قرار گرفت و در جشنواره فیلم فجر نیز برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه شد. بابایی نیز سال گذشته فیلم بدون قرار قبلی را در جشنواره فیلم فجر داشت که با موضوع هویت ایرانیان و ارتباط آن با امام رضا(ع) بود و سیمرغ بهترین فیلم از نگاه ملی را به‌دست آورد.

فیلم سینمایی «کت چرمی» به‌کارگردانی حسین میرزامحمدی و تهیه‌کنندگی کامران حجازی از تازه‌ترین محصولات بنیاد سینمایی فارابی و مؤسسه ایوان آفرینش، مراحل تولید خود را به پایان رساند تا با رونمایی از لوگو موشن فیلم، برای حضور در چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر خود را آماده کند.

جشنواره فیلم فجر , چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر , فیلم , جشنواره فیلم سلامت , فیلم خارجی ,

کامران حجازی تهیه‌کننده «کت چرمی» سال گذشته با «مرد بازنده» در چهلمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و محمدحسین مهدویان به‌عنوان مشاور کارگردان این پروژه را همراهی کرده است. قصه «کت چرمی» توسط مسعود هاشمی‌نژاد به نگارش درآمده است.

در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: «گاهی وقت‌ها باید بین موندن و رفتن، مردن رو انتخاب کرد…»

جواد عزتی، صابر ابر، گلاره عباسی، با هنرمندی پانته‌آ پناهی‌ها، ستاره پسیانی، عباس جمشیدی‌فر، مائده طهماسبی، بهزاد خلج، امین میری، محمد صدیقی مهر، آیدا ماهیانی، با معرفی سارا حاتمی و با حضور افتخاری رؤیا تیموریان و سیامک احصایی گروه بازیگران «کت چرمی» را تشکیل می‌دهند.

همچنین ببینید

نمایش هفت فیلم با موضوع فلسطین در موزه سینما

هفت فیلم سینمایی با موضوع فلسطین به مدت یک هفته در موزه سینما به نمایش درمی‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *