زهرچشم پورتو و طارمی از اینتر با پیروزی پرگل

استادیوم مانوئل برانکو تکسیرا در آخرین ساعات شنبه شب، پذیرای دیدار چاوز و پورتو بود. مسابقه ای که با برتری یک طرفه تیم سرجیو کونسیسائو به پایان رسید تا آنها همچنان در تعقیب بنفیکا باشند.

در این دیدار، سرمربی اژدها تصمیم گرفت تا در آستانه دیدار برابر استوریل پرایا و همچنین جدال مرگ و زندگی مقابل اینتر میلان، به تعدادی از ستاره های تیمش از جمله مهدی طارمی استراحت دهد و به همین دلیل، مهاجم ایرانی پورتو کار را از روی نیمکت آغاز کرد.

پورتو در دقیقه ۱۵ و توسط دنی لودر به گل رسید. او پس از دریافت پاس از اوتاویو، به عرض زد و از پشت محوطه جریمه با یک شوت فنی و دیدنی، گل نخست را به ثمر رساند.

اوتاویو که ستاره تیمش در این بازی بود، پس از انجام یک و دوی تماشایی با اوستاکیو، وارد محوطه جریمه شد و با یک ضربه فنی تماشایی، اختلاف را به عدد ۲ رساند.

تیم میزبان در دقیقه ۵۳ و از روی نقطه پنالتی توانست توسط استون ویتوریا یکی از گل ها را جبران کند اما اخراج جو در دقیقه ۷۱ و دریافت کارت قرمز توسط ژوائو مندس در دقیقه ۸۷، چاوز را ۹ نفره کرد تا آنها در ثانیه های پایانی، روی درخشش مهاجم ایرانی پورتو، گل سوم را نیز دریافت کنند.

مهدی طارمی که از دقیقه ۸۳ به جای آندره فرانکو وارد زمین شده بود، پس از دریافت یک پاس پشت مدافعین، وارد محوطه جریمه شد. او که کارلوس پونک، مدافع اهل کیپ ورد تیم چاوز را کنار خود می دید، پس از نزدیک شدن به دروازه حریف، پیش از بیرون رفتن توپ، آن را با یک ارسال دقیق به تونی مارتینز رساند و این بازیکن نیز با یک ضربه سر، دروازه تقریبا خالی میزبان را برای بار سوم باز کرد.

مهدی طارمی

طارمی که در هفت دقیقه پایانی بازی وارد زمین مسابقه شده بود، توانست در این مدت زمان کم یک شوت را روانه دروازه چاوز کند و با پاس گلی که به مارتینز داد، نمره قبولی دریافت کرد. بدین ترتیب شمار پاس گل های طارمی در این فصل از رقابت های لیگ برتر پرتغال به عدد ۶ رسید.

طارمی اکنون و در جدول بهترین پاسورهای لیگ، فقط الکس گریمالدو، بازیکن اسپانیایی بنفیکا را بالاتر از خود می بیند که توانسته است هفت بار به هم تیمی هایش پاس گل بدهد. مهاجم ایرانی پورتو اکنون با احتساب دوازده گلی که به ثمر رسانده، روی ۱۸ مورد از گل های اژدها در این فصل تأثیر مستقیم داشته است.

همچنین ببینید

مهدی قایدی به پورتو می‌پیوندد؟

برخی رسانه‌ها در اقدامی عجیب خبر داده‌اند که مهدی قایدی همشهری مهدی طارمی جانشین او در تیم پورتو خواهد شد، در حالی که مشخصاً این بازیکن در لیست خرید باشگاه مطرح پرتغالی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *