مردمان این کشور کمترین ساعت کاری را دارند!

ساعت کاری هفتگی در کشورهای جهان

به گزارش سلام نو؛ برخی کشورهای جهان با اعطای روزهای مرخصی بیشتر و تعداد کمتر روزهای کاری، تعادل بین کار و زندگی بهتر را برای نیروی کار خود فراهم می‌کنند. کشورهای جهان در میزان ساعت کاری هفتگی که از کارمندان خود انتظار دارند، با هم متفاوت هستند.

متوسط ساعت کاری هفتگی در کشورها و فرهنگ‌های مختلف می‌تواند تا حد زیادی تفاوت داشته باشد. در اکثر کشورهای جهان، مانند ایران یا ایالات متحده کارمندان پنج روز در هفته کار می‌کنند و دو روز در هفته را مشغول استراحت هستند. سایر کشورها به‌ویژه در اروپا ساعت کاری انعطاف‌پذیرتری دارند که به آنها تعطیلات بیشتر و امکان ایجاد تعادل میان کار و زندگی را می‌دهد.

برای مثال کشورهای اروپایی در ماه به نیروی کار خود چهار روز مرخصی با حقوق می‌دهند که از تعطیلی آخر هفته‌ها متمایز است. در بسیاری از کشورها در خاورمیانه و آسیا، هفته کاری به جای دوشنبه تا جمعه از یکشنبه تا پنج‌شنبه تعریف می‌شود.

علاوه بر روزهای کاری در هفته، متوسط ساعت کاری که از کارمندان انتظار می‌رود، می‌تواند طیف گسترده‌ای داشته باشد. با اینکه برخی از کشورها و فرهنگ‌ها کارکنان را ملزم می‌کنند تا در روز تعداد ساعات بیشتری کار کنند، برخی دیگر امکان زندگی باکیفیت‌تری را برای کارکنان خود از طریق شیفت‌های کوتاه‌تر و زمان تعطیلات اضافی فراهم می‌کنند.

بر اساس داده‌های سایت World Population Review، در میان کشورهای جهان، کشور موریتانی در آفریقا با 54 ساعت کار در هفته، بیشترین میزان کار را از نیروهای خود انتظار دارد. پس آن مصر با 53 ساعت و گامبیا با 51 ساعت کار در هفته در رتبه دوم و سوم قرار می‌گیرند.

متوسط ساعت کاری هفتگی در جهان 40 ساعت است و بر اساس رتبه‌بندی سایت wisevoter، ایران با متوسط ساعت کاری 43 ساعت در هفته در رتبه 39 قرار می‌گیرد. در این رتبه‌بندی، هر چه ساعت کاری در یک کشور از میانگین جهانی بالاتر برود، عدد رتبه آن کاهش می‌یابد.

همچنین ببینید

مهدی قایدی به پورتو می‌پیوندد؟

برخی رسانه‌ها در اقدامی عجیب خبر داده‌اند که مهدی قایدی همشهری مهدی طارمی جانشین او در تیم پورتو خواهد شد، در حالی که مشخصاً این بازیکن در لیست خرید باشگاه مطرح پرتغالی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *