لایحه حجاب تصویب شود آشوب خواهد شد!

به گزارش همشهری آنلاین، جوان نوشت: اصلاح‌طلبان با اشاره به اینکه مردم از مشکلات فراوانی رنج می‌برند، لایحه حجاب و عفاف را محصول بی توجهی محض به مشکلات مردم و فقدان اولویت‌بندی مشکلات معنادهی و تصریح می‌کنند، مسئولان ما از مشکلات زندگی مردم و جو روانی و اجتماعی حاکم بر زندگی در جامعه یا بی‌خبر هستند یا نمی‌خواهند مطلع باشند.

مشکلات امروز مردم از لحاظ معیشت، تأمین مسکن، اشتغال و تورم و گرانی و نگرانی از آینده به اندازه‌ای برای مردم جدی شده که به یک بحران تبدیل شده است.

به رغم گذشت دو سال از فعالیت دولت آقای رئیسی و هم‌قطارانشان نه تنها هیچ باری از مشکلات معیشتی مردم سبک نشده بلکه روزبه‌روز به مشکلات زندگی مردم در ابعاد گوناگون نیز اضافه شده است.

این‌ها نشان می‌دهد که دغدغه‌های امروز مردم چیست. در این شرایط بازگشت تذکرها و رصد وضعیت آنچه پوشش نامتعارف خوانده می‌شود اولویت چه کسانی هستند؟

این در حالی است که خود اصلاح‌طلبان اولاً اولویتشان در این یک سال اخیر موضوع حجاب و اغتشاشات پاییز پارسال بوده، ثانیاً در همه سال‌های دولت‌های خاتمی و روحانی اولویت این‌ها اقتصادی نبوده و مدام در مسیر تغییرات فرهنگی و اجتماعی نقش رسانه‌ای خود را ایفا کرده‌اند.

بنا بر تأکید رسانه‌های جریان اصلاح‌طلب، در قبال این همه مشکلات معیشتی، نمایندگانی که در مجلس شورای اسلامی هستند به جای اینکه توجه و هم‌وغم خود را حل ابر مشکلات مردم بگذارند، تمام انرژی خود را صرف تصویب قانون برای برخورد با بی‌حجابی می‌کنند؟ درست است که بخش زیادی از نمایندگان با چند هزار رأی به مجلس رفته‌اند و نمایندگان واقعی مناطق خود نیستند، دلیل نمی‌شود چشم بر واقعیت مشکلات مردم ببندند.

این در حالی است که رسیدگی به یک طرح یا لایحه در موضوعی خاص به معنای غفلت از موضوعات دیگر نیست و همه موضوعات به موازات همدیگر باید برنامه‌ریزی بشود و پیش برود.

این رسانه‌های اصلاح‌طلب همچنین تصریح می‌کنند، بازگشت ون‌های گشت ارشاد با ۲۸ میلیون نفر زیر خط فقر با چه منطقی صورت پذیرفته است؟

اصلاح‌طلبان همچنین با بیان اینکه نادیده انگاشتن مشکلات واقعی مردم خود بسترساز نوعی آشوب است، تهدید می‌کنند که آنچه امروز در قالب بحث حجاب در حال تصویب است، نوعی آشوب را به همراه خواهد داشت.

گفتنی است معنادهی‌های اصلاح‌طلبان در زمینه مخالفت با قانون حجاب و عفاف علاوه بر پی جویی عرفی‌سازی دین و دستورات آن بیانگر تبدیل فشارهای اقتصادی موجود به ابزاری جهت مخالفت با قانون حجاب و عفاف می‌باشد. مسئله‌ای که صراحتاً مورد تأکید اصلاح‌طلبان قرار می‌گیرد که تصویب این قانون با آشوب همراه خواهد شد.

از سویی اگر دغدغه عفاف و حجاب نباشد، آیا وضع معیشتی مردم درست می‌شود؟ یا اینکه نهادی که متولی وضعیت عفاف و حجاب است، قرار است معیشت مردم را درست کند؟

همچنین ببینید

سه زائر ایرانی در مکه جان باختند

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه تاکنون اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان مؤثر بوده است، افزود: امسال نسبت به سال‌های گذشته تعداد فوتی‌ها کاهش داشته و تا امروز دو زائر در مکه مکرمه و یک نفر هم در مدینه جان به جان آفرین تسلیم کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *