نتانیاهو حرف خود علیه ایران را پس گرفت

عصر ایران نوشت: دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل ساعاتی پس از سخنرانی روز جمعه (دیروز) او در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، از عبارت”تهدید معتبر هسته ای” نتانیاهو علیه ایران عقب نشینی کرده و در بیانیه ای گفته در سخنرانی نتانیاهو عبارت ” تهدید معتبر نظامی” بوده که سهوا واژه هسته ای را به جای نظامی به کار برده است.

نتانیاهو دیروز هم مثل ادوار گذشته با “توپِ پُری” علیه ایران به سخنرانی سالانه مجمع عمومی ملل متحد آمد و البته بار دیگر نقشه هایی نیز به همراه یک ماژیک قرمز به همراه آورده بود تا نقشه آنچه که او “خاورمیانه جدید” با عادی سازی روابط بین اسراییل و عربستان سعودی و دیگر کشورهای عربی منطقه می خواند، به حضار نشان دهد.

بخش اصلی سخنرانی دیروز نتانیاهو با وجودی که ارتباط مستقیمی به ایران نداشت، اما موضوع ایران همان طور که همیشه ترجیع بند سخنرانی های سازمان ملل او بوده است، در بخشی از سخنان نتانیاهو جای گرفت و این بار سهوا و یا عمدا او از عبارت ” تهدید معتبر هسته ای” ایران نام برد.

این عبارت و تهدیدی است که تاکنون از زبان نتانیاهو شنیده نشده است و با وجود تصحیح دفتر او درباره سهو کلامی نتانیاهو، اما معلوم نیست که آیا واقعا او سهو کلامی داشته یا عامدانه وارد این فاز از لفاظی های تهدید آمیز علیه ایران شده است.

همچنین ببینید

حمله شدید رئیس‌جمهور آمریکا به دونالد ترامپ

رئیس جمهور آمریکا در جدیدترین اظهارات انتخاباتی‌اش، دونالد ترامپ را به عنوان فردی خطاب کرد که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری می تواند دموکراسی آمریکا را نابود کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *