شیادان سایبری چگونه بدون پرداخت پول، کالا میخرند؟ + جزییات

حوادث رکنا: باندی که در معامله حضوری، بدون پرداخت پول کالا را می‌خریدند دستگیر شدند.

به گزارش رکنا، سرهنگ علی حسینی رئیس پلیس فتا استان خوزستان در تشریح این خبر بیان کرد: یکی از مواردی که فروشندگان عزیز باید در هنگام فروش کالای خود نسبت به آن توجه داشته باشند، روش کلاهبرداری از طریق اپلیکیشن رسید ساز جعلی است.
وی افزود: کارشناسان پلیس فتا استان طی روزهای اخیر با اقدامات تخصصی و اطلاعاتی و ضمن هماهنگی مقام قضائی، موفق به دستگیری باند مجرمین سایبری شده که با استفاده از برنامه رسید ساز جعلی، اقدام به کلاهبرداری می‌کردند.
این مقام انتظامی در ادامه از بررسی ابعاد این پرونده خبر داد و گفت: در بازجویی های فنی و تخصصی، اعضای این باند سه نفره اعتراف کردند که مبلغ ۵/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال از طریق ارائه رسید ساز جعلی کلاهبرداری کرده‌اند. در نهایت متهمان به همراه پرونده تکمیلی به دادسرا معرفی گردیده و تاکنون نیز سه نفر از مالباختگان شناسایی شده‌اند.
رئیس پلیس فتا خوزستان از فروشندگان عزیز خواست به هیچ عنوان قبل از اطمینان از واریز وجه خرید، کالا را به خریدار تحویل ندهند. همچنین علاوه بر فعال سازی سامانه پیامکی حساب‌های بانکی خود، باید اینترنت بانک خود را نیز فعال کنند که در صورت تاخیر ارسال پیامک، بتوانند از طریق اینترنت بانک از واریز و برداشت وجه از حساب بانکی خود مطمئن گردند.
سرهنگ حسینی یادآور شد: هموطنان عزیز در صورت برخورد با هر گونه موارد مجرمانه در فضای مجازی، می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir و یا با شماره 096380 با کارشناسان پلیس در ارتباط باشند.
علی رنجکش

همچنین ببینید

سه زائر ایرانی در مکه جان باختند

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه تاکنون اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان مؤثر بوده است، افزود: امسال نسبت به سال‌های گذشته تعداد فوتی‌ها کاهش داشته و تا امروز دو زائر در مکه مکرمه و یک نفر هم در مدینه جان به جان آفرین تسلیم کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *