پایش و ارزیابی مراکز شبانه روزی بهزیستی سراسر کشور در دو ماه اخیر

معاون امور توانبخشی بهزیستی کشور از پایش مراکز شبانه روزی بهزیستی در سراسر کشور بر اساس چک لیست موضوعی امنیت فضای فیزیکی، امنیت تجهیزات، امنیت بهداشت و… خبر داد.

به گزارش ایسنا، فاطمه عباسی با اعلام این خبر گفت: با توجه به اهمیت و حساسیت امر مراقبت و توانبخشی گروه هدف آسیب پذیر دارای معلولیت، سالمند و بیمار روان مزمن در مراکز شبانه روزی، چک‌ لیست جامع ارزیابی و نظارت فرآیند محور و نتیجه گرا مرتبط با ایمنی و امنیت سلامت گروه هدف در مراکز شبانه روزی توسط دفتر برنامه ریزی و  نظارت مراکز توانبخشی و مراقبتی معاونت توانبخشی ستاد سازمان بهزیستی، با هم ‌افزایی و بهره مندی از تجارب  کارشناسان تخصصی ۳۱ استان کشور در صف تدوین شد.
وی افزود :در یک نهضت و بسیج یکپارچه کشوری طی بازه زمانی دو ماهه مهر و آبان، تمامی مراکز شبانه ‌روزی، پایش و موضوعات چک ‌لیست ارزیابی و نتایج پایش در بخش مستندات واحد ارائه خدمات در سامانه ارمغان بارگذاری شد.
عباسی هدف از این پایش سراسری را اصلاح فرآیندها و مدیریت یکپارچه نظارت بر ارائه خدمات مراقبت از طریق ارتباط مؤثر و اثربخش عنوان کرد و گفت:نتایج ارزیابی در دست بررسی و تحلیل هست تا بر اساس موارد ضعف و تهدید موجود، سیاستگذاری و برنامه ریزی کشوری صورت پذیرد و در اقدامی فرایند محور از ستاد تا صف رفع چالش ها مدیریت شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی، وی افزود: چک لیست ارزیابی مشتمل بر ۶ فصل و ۹۱ موضوع شامل، امنیت فضای فیزیکی تجهیزات با ۳۳ موضوع، امنیت بهداشت (۱۴ موضوع)، امنیت خدمات مراقبت (۱۶ موضوع)، امنیت غذایی (۱۰ موضوع)، امنیت مدیریت (۱۳ موضوع) و امنیت رصد (۵ موضوع) است. همچنین در اقدام خودنظارتی، تمامی مراکز شبانه‌روزی نیز به صورت جداگانه وضعیت ایمنی را بررسی و چک ‌لیست را تکمیل کرده‌اند.

همچنین ببینید

سه زائر ایرانی در مکه جان باختند

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه تاکنون اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان مؤثر بوده است، افزود: امسال نسبت به سال‌های گذشته تعداد فوتی‌ها کاهش داشته و تا امروز دو زائر در مکه مکرمه و یک نفر هم در مدینه جان به جان آفرین تسلیم کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *