سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان می‌گوید اگر خوزستان با تمام داشته‌هایش در مسابقات قهرمانی کشور شرکت می‌کرد، طلاهای بیشتری گرفته و قهرمان کشور می‌شد.

باوفا: خوزستان قطب اول کشتی فرنگی است؛ اول نشدن‌ آنها دلیل داشت

سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان می‌گوید اگر خوزستان با تمام داشته‌هایش در مسابقات قهرمانی کشور شرکت می‌کرد، طلاهای بیشتری گرفته و قهرمان کشور می‌شد.

حمید باوفا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درخصوص کیفیت مسابقات قهرمانی کشور جوانان که طی روزهای پایانی هفته گذشته در شیراز به انجام رسید، اظهار داشت: این مسابقات مثل هر سال برگزار شد و همیشه چرخه ما اینطور بوده که با مسابقات قهرمانی کشور استارت خورده و تا مسابقات آسیایی ادامه دارد.
وی درباره اینکه سطح این رقابت‌ها به چه شکل بود، تصریح کرد: اگر تمام نفرات شرکت می‌کردند می‌توانستیم در مورد سطح رقابت‌ها صحبت کنیم چون پیش از رقابت‌ها چند کشتی‌گیر از شرکت در مسابقات کشوری معاف شده بودند. در چند وزن از عملکرد نفرات راضی بودم و چند وزن هم آن ذهنیتی که خودم داشتم، اتفاق نیفتاد. اگر قرار باشد ما به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در مسابقات جهانی شرکت کنیم باید تلا‌ش‌مان خیلی زیاد باشد، خیلی از تیم حمایت شود و فضا برای جوانان طوری طراحی و برنامه‌ریزی شود که به هدف‌مان برسیم.
باوفا ادامه داد: تا رسیدن به این هدف، فاصله داریم، اما صادقانه می‌گویم که من خوشبینم، چرا که وقتی یک سازه قدیمی داری، نمی‌توانی به خاطر پِی قدیمی آن سازه محکمی را روی آن بنا کنی، اما وقتی سازه جدید می‌شود، می‌توانی آن را به بهترین شکل ممکن تقویت کنی. این بچه‌ها را از نظر بدنی خوب دیدم ولی در مباحث تکنیکی و تاکتیکی باید خیلی کار کرد تا پیشرفت کنیم.
سرمربی تیم جوانان با تأکید بر اینکه صحبت کردن از سختی کار، به معنای این نیست که نباید به قهرمانی امید داشت، گفت: اگر می‌گویم کار سخت است، یعنی باید تلاش کنیم، هیچ وقت به چیزی جز قهرمانی فکر نمی‌کنم و با همین هدف کار را استارت می‌زنیم.
باوفا درباره سومی تیم خوزستان در مسابقات کشتی فرنگی جوانان که برخی عنوان کرده‌اند زنگ خطر برای این استان به صدا درآمده، گفت: خوزستان همیشه قطب اول کشتی فرنگی کشورمان هست و همین الان هم آنها را در رده جوانان به عنوان تیم اول می‌شناسم. علی احمدی‌وفا، اهورا بویری، احمدرضا محسن‌نژاد، علیرضا عبدولی و محمد عشیری 5 کشتی‌گیر خوزستانی بودند که به واسطه عملکردشان در مسابقات سال 2023، از شرکت در مسابقات قهرمانی کشور معاف شدند، اگر اینها کشتی می‌گرفتند قطعاً سهم طلای خوزستان بیشتر شده و قهرمان می‌شد. سال‌های گذشته مسابقات کشوری را سهمیه‌بندی می‌کردیم و با نفرات بیشتر حضور پیدا کرده و تمام موجودیت‌شان می‌آمد. اینکه بگوییم کشتی خوزستان افت کرده، زنگ خطر به صدا آمده و این حرف‌ها بی‌انصافی است و من آن را قبول ندارم چون بخش عمده نفرات آنها را کنار گذاشته بودم. کشتی فارس هم در این رقابت‌ها خیلی خوب بود و تهران هم عملکرد خوبی داشت.
انتهای پیام/

همچنین ببینید

پیروزی ۸ گله النصر با هت‌تریک رونالدو

تیم فوتبال النصر عربستان در شبی که رونالدو سه گل به ثمر رساند، حریف خود را تحقیر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *