بهره برداری از فاز نخست پایانه شرق جدید تا پایان سال جاری

مدیرعامل سازمان پایانه‌های شهرداری تهران از بهره برداری فاز نخست پایانه شرق جدید تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، پوریا علی مردانی در حاشیه برگزاری یکصد و نود و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت احداث پایانه شرق جدید گفت: این پروژه مسئله‌ای قدیمی و بر زمین مانده تهران است که از حدود ۲۰ سال پیش آغاز و در دوره‌های مختلف به بهره برداری نرسیده است. لذا در دوره ششم مدیریت شهری از ابتدای امسال راه اندازی مجدد کارگاه این پروژه انجام شد و با همکاری مترو که مقرر شده در توسعه خط ۲ یک ایستگاه در این پایانه احداث شود، کار به پیش می‌رود.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط خاص مالی در شهرداری تهران تأمین نقدینگی این پروژه با مشکلاتی مواجه بود. بر همین اساس مقرر شد به صورت مشارکتی با شرکت شهروند انجام شود تا تأمین نقدینگی لازم محقق شود. رقم توافق ما با شرکت شهروند نیز حدود ۲۰۰ میلیارد تومان است. بر همین اساس اگر با این سرعت، پروژه به پیش برود فاز نخست آن تا پایان سال جاری به بهره برداری می‌رسد.
مدیرعامل سازمان پایانه‌های شهرداری تهران در پاسخ به سوالی در خصوص مشروط شدن گزارش حسابرسی این سازمان گفت: در مورد موضوع پولشویی، سازمان به تمام قوانین پولشویی پایبند است و حساب‌های سازمان بازسازی شده است و مشکلی وجود ندارد. در خصوص مشروط شدن حسابرسی نیز با توجه به نوسانات و بدهی‌های گذشته برداشت از حساب سازمان در سال ۱۴۰۱ بابت بدهی‌ها اتفاق افتاده که موجب شد حسابرسی مشروط شود. بر همین اساس مقرر شد برای بررسی‌های بیشتر موضوع به کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران ارجاع شود.

همچنین ببینید

۱۰ درس بزرگ زندگی که خیلی دیر یاد می‌گیریم

کلید یک رابطه سالم با خود، پذیرش است. چیزی که بسیاری از افراد دیر آن را متوجه می‌شوند. اما هرگز برای شروع تمرین خودباوری دیر نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *