خبر مهم مجلس از متناسب سازی حقوق بازنشستگان

عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه با اشاره به تصویب متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در جلسه امروز کمیسیون گفت: این موضوع در جلسه علنی فردای مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به جلسه امروز کمیسیون تلفیق برنامه هفتم گفت: در این جلسه پیشنهاد کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه هفتم به تصویب رسید که طبق آن منابع متناسب سازی از محل ماده ۱۲ قانون برنامه ششم تامین شده و همانند همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری متناسب سازی می شود لذا  متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به تصویب رسید.
وی توضیح داد: طبق مصوبه امروز کمیسیون تلفیق برنامه هفتم مقرر شد در سال اول برنامه هفتم در سال  ۱۴۰۳ متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی۴۰ درصد، در سال دوم ۳۰ درصد و در سال سوم نیز ۳۰ درصد عملیاتی می شود. منابع این طرح از محل ماده ۱۲ قانون برنامه ششم تنفیذ از محل حکم ماده ۱۲ قانون برنامه ششم خواهد بود؛ این موضوع فردا در دستور کار صحن علنی قرار می‌گیرد.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: همچنین وزارت تعاون مکلف است با هماهنگی هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و کانون عالی بازنشستگان سازمان موضوع متناسب سازی حقوق بازنشستگان را اجرا کند.

همچنین ببینید

متقاضیان دریافت کارت سوخت بخوانند

اقتصاد ۱۰۰- مدیرعامل شرکت پژوهش و توسعه ناجی بنیاد تعاون فراجا از همکاری فراجا با شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خبر داد و گفت: هماهنگی‌‌ها و بررسی‌های لازم انجام شده و در نهایت تا نیمه اردیبهشت ماه این سامانه (درخواست اینترنتی صدور کارت سوخت) آماده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *