ساخت راه‌های دسترسی به سواحل مکران توسعه می‌یابد

معاون ساخت و نگهداری راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: اشتغال و اقتصاد پایدار ساحل‌نشینان مکران با ساخت راه‌های دسترسی به ساحل، اقدام اساسی در توسعه اقتصادی این منطقه است.

خبرگزاری میزان – به گزارش وزارت راه و شهرسازی، خداداد مقبلی معاون ساخت و نگهداری راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سفر به شهرستان‌های جاسک و بشاگرد در شرق استان هرمزگان از پروژه‌های در دست ساخت راه‌های روستایی شرق استان هرمزگان و همچنین راه‌هایی که از محل اعتبارات توسعه سواحل مکران تأمین اعتبار شدند، بازدید کرد.
معاون ساخت و نگهداری راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در بازدید از محور اصلی ساحلی جاسک-کنارک و همچنین پروژه‌های در حال اجرای اتصال محور اصلی که نقش اقتصادی در حوزه اشتغال صید و صیادی روستائیان منطقه دارند، در دو بخش لیردف و گابریک در شهرستان جاسک، بیان کرد: از آنجا که شغل اکثر روستاییان سواحل شهرستان جاسک و حومه، صیادی است و امرار معاش اکثر آن‌ها از طریق دریا انجام می‌شود، تسریع در تکمیل راه‌های دسترسی به ساحل می‌تواند رفع کننده مشکلات زیادی در حمل و نقل صیادان باشد و بر این موضوع تأکید می‌شود.
مقبلی در ادامه بازدید از مسیر فرعی ارتباطی جاسک-جکدان در خصوص این محور توضیح داد: این مسیر بخشی از مسیر ارتباطی بین دو شهرستان‌های جاسک، بشاگرد و همچنین شهرستان قلعه‌گنج در استان کرمان است و انجام مستمر عملیات بهسازی، نگهداری و ایمن‌سازی به موقع می‌تواند تردد ایمنی را برای ترددکنندگان در این مسیر فراهم کند.
معاون ساخت و نگهداری راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در ادامه سفر از راه‌های ارتباطی در حال احداث در شهرستان بشاگرد که در سال‌های قبل و سال‌جاری از محل اعتبارات محرومیت‌زدایی و همچنین اعتبارات سواحل مکران تأمین اعتبار شده بود، بازدید کرد.
مقبلی طی این بازدید خاطر نشان کرد: دو پروژه بسیار مهم در شهرستان بشاگرد از ردیف توسعه سواحل مکران در دست اقدام است که اجرای کامل این دو پروژه مهم در آینده تاثیر قابل توجهی بر توسعه شرق هرمزگان خواهد داشت، ضمن این که مسیر قابل دسترسی مناسبی بین شرق استان هرمزگان و غرب استان سیستان وبلوچستان در چرخه عبور و مرور قرار خواهد گرفت.
معاون ساخت و نگهداری راه‌های فرعی و روستایی سازمان همچنین از پروژه‌های جنوب کرمان بازدید و نکات اجرایی بخشی از پروژه‌ها را مورد تاکید قرار داد.
انتهای پیام/

همچنین ببینید

یارانه نقدی این دهکها از امروز قطع شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دهک‌بندی‌های یارانه قابل‌اصلاح هستند، این دهک‌بندی‌ها در طول سنوات یعنی هر شش ماه یکبار بازآفرینی و بازسازی می‌شود و دهک‌بندی‌ها اصلاح می‌شود و به متقاضیان و مراجع رسمی اعلام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *