مراکز خصوصی جمع آوری پلاسما ساماندهی شود

رییس کل دیوان محاسبات کشور گفت:ساماندهی مراکز خصوصی جمع آوری پلاسما یک ضرورت است و باید توسط سازمان انتقال خون و سایر دستگاه‌های متولی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران با حضور در دیوان محاسبات کشور، در جلسه کاری با رییس کل این نهاد نظارتی شرکت کرد.
سید احمدرضا دستغیب با قدردانی از فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه انتقال خون، اظهار داشت: دستگاه‌های مختلف اجرایی برای توسعه پایگاه‌های انتقال خون در سراسر کشور باید همکاری لازم را داشته باشند.
رییس کل دیوان محاسبات کشور بر ایجاد و راه اندازی پالایشگاه‌های خون به منظور جلوگیری از خروج پلاسما از کشور تاکید کرد و گفت: ساماندهی مراکز خصوصی جمع آوری پلاسما یک ضرورت است و باید توسط سازمان انتقال خون و سایر دستگاه‌های متولی مورد توجه قرار گیرد.
دستغیب همچنین خواستار تسریع در انجام آزمایش‌های غربالگری خون و انجام آزمایش NAT به جهت اطمینان از سلامت خون شد و گفت: دیوان محاسبات کشور اقدامات لازم را برای کمک به سازمان انتقال خون در جهت تأمین منابع این مجموعه در دستور کار قرار می‌دهد.
مصطفی جمالی مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران نیز در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت‌های و برنامه‌های پیش روی این سازمان اظهار داشت: سازمان انتقال خون برای نهادینه کردن فرهنگ حسنه اهدا خون با بهره گیری از ظرفیت‌های دیوان محاسبات و راهکارهای قانونی این نهاد نظارتی آمادگی کامل دارد.
بر اساس این گزارش، همزمان با حضور مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران در دیوان محاسبات، رییس کل و کارکنان این نهاد نظارتی با حضور در پایگاه انتقال خون که به صورت موقت در دیوان محاسبات کشور دایر شده بود نسبت به اهدا خون و مشارکت در این امر خیرخواهانه و خداپسندانه اقدام کردند.

همچنین ببینید

محمود احمدی نژاد قول کاندیداتوری داد؟

رئیس دولت های نهم و دهم درباره کاندیداتوری اش در انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید خیلی با دقت و مطالعه و بررسی همه جانبه تصمیم بگیرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *