نصب فیلترشکن اجازه دسترسی به صفحاتی را می‌دهد که برای دانش‌آموزان مخرب است

منادی گفت: نرم افزار‌های داخلی به نحوی ارتقا یابند که پاسخگوی نیاز دانش آموز باشند.

علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به نامه خود به وزرای آموزش و پرورش و ارتباطات درخصوص مضرات استفاده دانش آموزان از فیلترشکن‌ها اظهار کرد: فضای سالم آموزش و پرورش از مهمترین نکات برای تربیت دانش آموزان کشور بوده، در شرایطی که آموزش مجازی بخش قابل توجهی از آموزش و پرورش را شامل می‌شود، برای سلامت و پاکی این فضا نیز باید سخت مراقبت کرد.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه شواهد حاکی از آن است که دقت و پالایش برای حفظ امنیت این فضا صورت نمی‌پذیرد و فیلتر کردن برخی نرم افزار‌ها باعث شده که دانش آموزان فیلتر شکن نصب کنند.
وی تصریح کرد: نصب فیلتر شکن اجازه ورود و دسترسی به صفحاتی را می‌دهد که برای دانش آموزان بسیار مضر و مخرب است، متاسفانه تعداد دانش آموزانی که از این فیلترشکن‌ها استفاده می‌کنند، رو به ازدیاد است که اعلام خطری جدی برای سلامت ذهن و روان آینده سازان کشور است. خطر این فیلترشکن‌ها از خود نرم افزار‌های غیرمجاز که فیلتر می‌شوند کمتر نیست.
رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از وزرای آموزش و پرورش و ارتباطات خواست با توجه به غیرحضوری شدن اجباری کلاس‌های درس، مخصوصا در نیمه دوم سال به دلایلی مانند آلودگی هوا دستور دهند تا نرم افزار‌های داخلی به گونه‌ای ارتقاء یابند که توانایی پاسخگویی به نیاز‌های آموزشی را فراهم کنند.
منبع خانه ملت

همچنین ببینید

جلسه اضطراری پارلمان رژیم اسرائیل درباره خطر جنگ با ایران

جناح اپوزیسیون رژیم اسرائیل خواستار جلسه اضطراری کنست (پارلمان) برای بررسی خطر جنگ با ایران شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *