پرستاری؛ حرفه‌ای انسانی و اسلامی است

وزیر بهداشت با بیان اینکه پرستاری حرفه‌ای انسانی و اسلامی است، گفت: جامعه و کشوری چون ما که سرشار از عواطف و ارزش‌هاست، باید به این منادیان مهر و کرامت و اسطوره‌های تعهد و مسئولیت شناسی به دیده تکریم بنگرد.

به گزارش ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در پیامی به مناسبت روز پرستار آورده است:« سالروز ولادت حضرت زینب کبری(س) و روز بزرگداشت مقام پرستار را به جامعه گرانقدر پرستاری کشور صمیمانه تبریک می گویم.
انتخاب سالروز ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت زینب کبری (س) به عنوان روز پرستار نشانه عظمت و رفعت این قشر خدوم ، دلسوز، پرتلاش و فداکار است. زیرا حضرت زینب (س) گرامی‌ترین سرمشق صبر و مقاومت برای همه انسان‌ها در طول تاریخ است که در دشوارترین شرایط، رسالت امام حسین (ع) را تکمیل و پیام جاودانه عاشورا را در گوش عالم و آدم طنین انداز کرد.
نامگذاری این روز فرخنده به عنوان روز پرستار، ادای احترام به فرشتگان رحمت الهی است که خدمت به خلق را بزرگترین افتخار خود می‌دانند و به واسطه این افتخار در پی کسب رضای الهی‌اند؛ و چه نارسایند واژه‌ها در برابر انسان‌های بزرگی که گوهر درخشان مهر و عاطفه، پرستار زخم‌های به خون نشسته صحرای کربلا را الگوی خود قرار داده‌اند و جهانی را با فداکاری‌ها و مرارت‌های خود به حیرت واداشته‌اند.
پرستاری در فرهنگ ایرانی و اسلامی، جایگاه  رفیعی دارد. جامعه پرستاری، مجموعه‌ای متخصص، توانمند و پویا با هدفی مقدس، سرشار از مهر و کرامت به همنوع  و شیفته خدمت است.
پرستاران هم با جسم و هم با روح بیمار سر و کار دارند. هم به جسم بیمار کمک می کنند و بهبودی او را سرعت می‌بخشند و هم جان و روح او را به آرامش و اطمینان می‌رسانند.
پیشینه درخشان ارائه خدمات خالصانه جامعه پرستاری در سال‌های پرافتخار  دفاع مقدس و شهادت صدها نفر از گروه پرستاری در این راه، همچنین، تلاش و مجاهدت بی‌دریغ آنان در خط اول مبارزه با همه‌گیری بیماری کرونا و تقدیم ده‌ها شهید همچون برگ زرینی پرافتخار در دفتر پربرگ و بار حماسه‌های کشور می‌درخشد.
پرستاری حرفه‌ای انسانی و اسلامی است و جامعه و کشوری چون ما که سرشار از عواطف و ارزش‌هاست، باید به این منادیان مهر و کرامت و اسطوره‌های تعهد و مسئولیت شناسی به  دیده تکریم بنگرد.
بر همه ما فرض است که  از این انسان‌های فداکار،  پُرعاطفه و دلسوز که از بیماران در مراحل دشوار رنجوری و دردمندی مراقبت و حمایت می‌کنند، به رسم احترام به ارزش ‌ا و فضائل  انسانی، قدردانی کنیم.
از پرستاران نیز انتظار است که قدر خود را بدانند و  این حرفه شریف را مقدس بشمارند؛ چرا که هر کمک پرستار به بیمار، حسنه‌ای الهی و شایسته پاداش اخروی است.
اینجانب ضمن  قدردانی از تلاش‌های مجدانه و اهتمام سخت‌کوشانه پرستاران گرانقدر کشور، روز خجسته پرستار را به جامعه شریف پرستاری شادباش می‌گویم و از درگاه خداوند متعال، سلامتی و بهروزی این ایثارگران صدیق نظام سلامت را خواستارم.»

همچنین ببینید

جزئیات بخشنامه مزد ۱۴۰۳ منتشر شد

مطابق موارد بیان شده در بخشنامه مزد ۱۴۰۳,این مصوبه قابلیت اجرا از ابتدای سال جاری را دارد و مبنای محاسبه کارگران مشمول قانون کار(اعم از قرارداد دایم یا موقت) می بایست این مصوبه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *