نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز با اکثریت آرا وزارت کار را مکلف کردند پنجره واحد خدمات حمایتی و پرونده الکترونیک رفاهی افراد یا خانوار را به طور کامل راه‌‌اندازی کند.

پنجره واحد خدمات برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر راه‌اندازی می‌شود

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز با اکثریت آرا وزارت کار را مکلف کردند پنجره واحد خدمات حمایتی و پرونده الکترونیک رفاهی افراد یا خانوار را به طور کامل راه‌‌اندازی کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، ادامه رسیدگی به جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه کل کشور در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی امروز قرار دارد.
بهارستان‌نشینان در این جلسه پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان بند (ت) ماده 31 اصلاحی لایحه برنامه هفتم از مجموع 200 نماینده حاضر در جلسه با 155 رأی موافق، 6 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع، موافقت کردند.
طبق بند (ت) ماده 31 اصلاحی لایحه مذکور؛ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است تا پایان سال اول اجرای برنامه، پنجره واحد خدمات حمایتی و پرونده الکترونیک رفاهی افراد یا خانوار را به طور کامل راه‌‌اندازی نماید. دستگاه‌های اجرائی که به هر شکل از اقشار آسیب‌پذیر حمایت می‌کنند مکلفند تمامی حمایت‌های نقدی و غیرنقدی خود را از طریق این پنجره ارائه دهند. متقاضیان دریافت حمایت‌ها نیز باید از این طریق برای دریافت حمایت‌های مذکور اقدام کنند.
بنابراین گزارش، پس از تصویب این بندقالیباف رئیس مجلس تأکید کرد: این بند باید شامل زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست و نیز با رعایت قانون اصلاح ساختار بودجه درخصوص سطح دسترسی برای پنجره واحد باشد.
لازم به ذکر است که مصوبات نمایندگان برای تبدیل شدن به قانون نیاز به تایید شورای نگهبان دارد.
انتهای‌ پیام/

همچنین ببینید

واکنش مفتی اعظم عمان به پاسخ ایران به صهیونیست‌ها

مفتی عمان پاسخ تنبیهی ایران به رژیم صهیونیستی را تحسین و جسورانه توصیف کرده و آن را مایه خوشحالی دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *