۵۸ هزار متر اراضی شهری پس از ۳۸ سال به دولت بازگردانده شد

بازرس کل استان فارس از استرداد ۵۸ هزار متر مربع اراضی مرغوب شهری شیراز به دولت پس از ۳۸ سال با ورود بازرسی این استان خبرداد.

به گزارش ایسنا، کاظم اکرمی در این باره اظهار کرد: با توجه به اطلاعیه واصل شده در سال ۱۳۶۵ میزان ۵/۸ هکتار اراضی ملی کیان‌آباد شیراز برای کشت علوفه به فردی واگذارشده بود با توجه به اینکه واگذاری به‌صورت قرارداد اجاره با مهلت اعتبار ۵ ساله بوده و در سال ۱۳۷۰ مهلت آن منقضی شده بود، متصرفین بدون اخذ مجوز قانونی با یک قرارداد موقت واگذاری، اقدام به تغییر کاربری گسترده، قطعه‌بندی، خیابان‌کشی و ساخت‌وساز غیرمجاز و فروش اراضی به غیر کرده بودند. وی با بیان اینکه پس از اثبات غیرقانونی بودن اقدامات، گزارش کیفری تهیه و به مرجع قضایی ارسال شد و در حال رسیدگی است، بیان کرد: همچنین به مدیرکل جهادکشاورزی استان فارس پیشنهاد شد تا موضوع قرارداد واگذاری برای خلع ید در کمیسیون مربوطه مطرح شود. بازرس‌کل استان فارس اظهار کرد: این موضوع در شورای هیئت هفت نفره، مطرح و با توجه به گزارش سازمان بازرسی و به دلیل تخلف از مفاد قرارداد اجاره و عدم توجه به اخطارها، رأی به فسخ قرارداد و استرداد زمین مورد اشاره صادر شد. بر اساس گزارش سازمان بازرسی کل کشور اراضی یاد شده بیش از پنج هزار میلیارد ریال ارزش دارد.

همچنین ببینید

آخرین وضعیت تعطیلی‌ها بعد از عزای عمومی

اکوایران: خزعلی گفت در ابتدا در هیأت دولت مطرح شد که تعطیلاتی داشته باشیم، اما آقای مخبر تاکید کردند که به هیچ عنوان در دولت تعطیلی نخواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *