قهوه این نوشیدنی گرم به تقویت حافظه شما کمک می‌کند!

به گزارش اطلاعات آنلاین به نقل از ایندیپندنت، به طور حتم اکثر افراد با این مسئله آشنا هستند که نوشیدن قهوه موجب بیدار نگه داشتن افراد می‌شود و بسیاری از افرادی که نیاز به بیدار ماندن در ساعات آخر شب دارند از این نوشیدنی جذاب استفاده می‌کنند. کافئین موجود در قهوه برخی از نقاط مغز را فعال می‌کند که در بیداری موثر است، ولی تاثیر کافئین به همین جا ختم نمی‌شود. 

مطالعه جدید دانشگاه مینهو در پرتغال نشان می‌دهد ماده هشیارکننده قهوه تنها بخش خواب و بیداری مغز را تحت تاثیر قرار نداده بلکه موجب فعال کردن مناطقی از مغز می‌شود که در حافظه و تفکر نقش دارند. 

بر اساس مطالعه اخیر محققان این دانشگاه که اخیراً در مجله Frontiers in Behavioral Neuroscience منتشر شده است، آن‌ها دریافتند قهوه هوشیاری و عملکرد روانی حرکتی را افزایش می‌دهد. 

محققان این دانشگاه می‌گویند نوشیدن قهوه ممکن است مزایای بیشتری در افزایش اتصال در شبکه عصبی پیشرفته‌تر کنترل بینایی مغز و سایر بخش‌های دخیل در حافظه کاری، کنترل شناختی و رفتار هدفمند داشته باشد.

مطالعات دیگری نیز درباره تاثیر قهوه و نوشیدنی‌های کافئین‌دار منتشر شده است که البته هنوز رابطه معناداری با کافئین به دست نیامده است و ممکن است قهوه دارای مواد دیگری غیر از کافئین باشد که روی حافظه و هوشیاری تاثیر دارد.

همچنین ببینید

راه ساده درمان یبوست پیدا شد

نوشیدن مقدار کافی آب می‌تواند سبب رفع یبوست باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *