این افراد ۲۵۸ درصد بیشتر به اسکیزوفرنی، اختلال دوقطبی یا افسردگی شدید مبتلا می شوند

به گزارش بهداشت نیوز، یک مطالعه جدید تأثیرات منفی اعتیاد به سیگار را بررسی کرده که نتایج آن با سلامت روان مرتبط بود.
 
این تحقیق نشان داده است افرادی که سیگار می‌کشند ۲۵۸ درصد بیشتر به دلیل اسکیزوفرنی، اختلال دوقطبی یا افسردگی شدید در بیمارستان بستری می‌شوند.
 
محققان دانشگاه آرهوس در دانمارک بیش از ۳۳۰۰۰۰ شرکت‌کننده از Biobank بریتانیا را برای درک ارتباط بین سیگار کشیدن و بیماری‌های روانی ارزیابی کردند.
 
این مطالعه نشان داد که عامل ژنتیکی ممکن است در خطر سیگار کشیدن مکرر و بستری شدن در بیمارستان به دلیل بیماری روانی نقش داشته باشد؛ بنابراین اگر فردی استعداد ژنتیکی برای سیگار کشیدن زیاد داشته باشد، همین عامل ژنتیکی نیز می‌تواند شانس بستری شدن فرد در بیمارستان به دلیل وجود مشکلات حاد را افزایش دهد.
 
محققان دریافتند که احتمال سیگاری شدن یک کودک زمانی که پدر و مادر خوانده او سیگار می‌کشند، زیاد است؛ اما این خطر زمانی که والدین اصلی او سیگار می‌کشند بسیار بیشتر است.
 
این مطالعه مکانیسم بیولوژیکی که توسط آن سیگار باعث مشکلات سلامت روان می‌شود را ارزیابی نکرد، اما نویسندگان آن معتقدند که این مشکلات ممکن است به دلیل آسیب مغزی ناشی از نیکوتین موجود در سیگار باشد.
 
طبق این گزارش، یک نظریه برای این که چرا سیگار باعث اختلالات روانی می‌شود این است که نیکوتین بازجذب ناقل عصبی سروتونین را به مغز مسدود می‌کند و ما می‌دانیم که افراد مبتلا به افسردگی سروتونین کافی تولید نمی‌کنند.
منبع: باشگاه خبرنگاران

همچنین ببینید

منابع طبیعی ویتامین B12

کمبود ویتامین B12 می‌تواند علائم مختلفی از جمله خستگی، سردرد، افسردگی، رنگ پریدگی یا زردی پوست، اختلالات ذهنی، درد و التهاب در دهان و زبان را ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *