“مارتینس” در حال التیام زخم‌های سخت فولاد

ایسنا/خوزستان اسپانیایی‌ها روند درمانی تیم فوتبال فولاد را در دست گرفته‌اند تا این تیم از شرایط بحرانی خارج شود.

سرخپوشان خوزستانی در ابتدای فصل سبد خود را از بازیکنان داخلی و خارجی پُر کردند و با توجه به سابقه شان در لیگ کمتر کسی این جایگاه و عملکرد را برای آن ها و تیم فولاد متصور بود، آن هم برای تیمی که هوادرانش از آن حضور در جمع مدعیان و کسب مقام را انتظار دارند.
به گزارش ایسنا، برای بررسی بهتر، عملکرد این فصل فولاد را تا هفته نهم طی چهار فصل گذشته مقایسه کرده ایم: لیگ ۲۳: ۹ بازی، ۳ برد،۰ تساوی، ۶ باخت، ۴ گل زده، ۱۵ گل خورده، ۹ امتیاز – رتبه شانزدهم لیگ ۲۲: ۹ بازی، ۲ برد، ۶ تساوی، ۱ باخت، ۷ گل زده، ۸ گل خورده، ۱۲ امتیاز – رتبه هشتم لیگ ۲۱: ۹ بازی، ۳ برد، ۴ تساوی، ۲ باخت، ۷ گل زده، ۹ گل خورده، ۱۳ امتیاز – رتبه هفتم لیگ ۲۰: ۹ بازی، ۳ برد، ۵ تساوی، ۱ باخت، ۱۰ گل زده، ۶ گل خورده، ۱۴ امتیاز – رتبه ششم لیگ ۱۹: ۹ بازی، ۴ برد، ۴ تساوی، ۱ باخت، ۱۰ گل زده، ۵ گل خورده، ۱۶ امتیاز، رتبه پنجم این اطلاعات نشان می دهد فولاد از نظر تعداد برد در محدوده نزدیک به فصل های گذشته اش قرار دارد. در ستون تساوی ها، این آمار بین ۴ تا ۶ متغییر بود اما این فصل یک خط تیره مقابل نام فولاد قرار گرفته و نکته مهم این است که در تعداد باخت، فولاد یک شکست بیشتر از کل آمار ۴ فصل گذشته خود دارد. افزایش تعداد گل خورده، کاهش گل زده و نزولی شدن رتبه هم در این آمار نمایان است.
اما سوال این جاست تیمی با این میزان از امکانات و پشتیبانی بودجه ای چگونه در اینجای جدول قرار گرفته است؟ چهار شکست ابتدای فصل و انتخاب بازیکنان ناکارآمد، همه معادلات را بهم ریخته است؛ فولاد تنها ۴ گل زده و در مقابل ۱۵ گل خورده دارد؛ این آمار تا قبل از آمدن مارتینس ۱ و ۱۱ بود که نشان از بهبود شرایط پس از تغییرات کادر فنی دارد.
هواداران لقب «دکتر» را به مارتینس داده اند؛ در نگاه کلی فولاد با هدایت او یک روند رو به رشد و اصلاحی را در پیش گرفته و با سه پیروزی به آرامش رسیده است اما این سرمربی‌ باتجربه می داند که شش مسابقه دشوار در پیش است و باید شاگردانش را از نظر روحی آماده دیدار با تراکتور، استقلال، سپاهان، ذوب آهن، پیکان و نساجی تا پایان نیم فصل کند.
بهترین هدف گذاری برای فولاد کسب امتیاز قابل قبول از این بازی ها و گذر از این پیچ تند است. ایگناسیو به جوانان هم توجه دارد و با میدان دادن به آن ها که بمب انگیزه هستند، در کنار باتجربه های فولاد می تواند ورق را برگرداند و در فرصت مناسب نیم فصل روند ترمیم تیم را با جذب بازیکنانی تاثیرگذار آغاز کند.
او می خواهد راه خروج از بحران را نشان فولادی ها دهد و زخم های این تیم را التیام بخشد ولی مانند همه تیم های بحران زده به زمان نیاز دارد. حال باید منتظر ماند و دید که هواداران و پیشکسوتان فوتبال خوزستان تا چه میزان او را در این مسیر همراهی می کنند؟

همچنین ببینید

گفته‌های علیرضا دبیر دردسرساز شد

علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران، این روزها بار دیگر به صدر اخبار برگشته و مطابق با موارد اخیر، نه از باب مثبت‌ بلکه برای دفعه چندم، از در منفی وارد گود شده تا به طرز خبرسازی برای خودش مقبولیت بخرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *