جاذبه های گردشگری هوکایدو

هوکایدو به وسیله یک تونل زیر آبی با نام سیکان به جزیره هونشو وصل می‌شود. استان هوکایدو ژاپن از مقاصد جذاب گردشگری است. به واسطه طبیعت و تاریخ غنی کشور، سالانه میزبان تعداد بسیاری از مسافران و گردشگران خارجی و محلی است. برای اینکه گردش به یاد ماندنی را در این شهر زیبا تجربه کنید، باید اطلاعات مفیدی درباره جاذبه‌های گردشگری هوکایدو ژاپن، اماکن تفریحی و مراکز خرید به دست آورید. این اطلاعات گردش شما در یک شهر خارجی و غریبه را آسان می‌کند. همراه ما با جاذبه‌های گردشگری هوکایدو ژاپن آشنا شوید.

تپه بودا

جاذبه‌های گردشگری هوکایدو ژاپن + عکس

یکی از جاذبه‌های گردشگری هوکایدو ژاپن، تپه بودا است. این مکان دیدنی عظمتی ستودنی را در پیش روی شما به نمایش گذاشته است. این مجسمه غول پیکر بودا در بالای تپه کوچکی در نزدیکی قبرستانی در نزدیکی جزیره هوکایدو ژاپن قرار دارد. ساخت این مجسمه سنگی بزرگ با ۱۳.۵ متر ارتفاع و ۱۵۰۰ تن وزن خالص ۱۷ سال پیش به اتمام رسید، و محوطه اطراف آن با هدف بولد کردن مجسمه حجاری شد. طراحان تونلی ۴۰ متری را برای خلق یک توالی فضایی پویا در زیر تپه حفر کردند. هنگامی که وارد این تونل می‌شوید، شوق و ذوق شما برای دیدن مجسمه بودا افزایش پیدا می‌کند. پس از طی این تونل ۴۰ متری زمانی که به سالن اصلی راه می‌یابید، مجسمه عظیم الجثه بودا را در هاله‌ای از آسمان بالای سر خود مشاهده می‌کنید. فضای سبز تپه بودا شامل ۱۵۰ هزار گیاه اسطوخودوس است که در فصل بهار به سبز، در تابستان به بنفش و در زمستان به سفید ابریشمی تغییر رنگ می‌دهند.

پارک ملی شیکوتسو تویا

جاذبه‌های گردشگری هوکایدو ژاپن + عکس

هنگام گردش این شهر، پارک ملی شیکوتسو تویا یکی از جاذبه‌های گردشگری هوکایدو ژاپن است که باید سری به آن بزنید. این پارک ملی در قسمت غربی جزیره هوکایدو ژاپن واقع شده، که آتشفشان‌ها و دریاچه‌های بسیاری را در دل خود جای داده است. از جذابیت‌های این پارک فعالیت‌های آتشفشانی دو آتشفشان آن است که هنگام پیاده روی توجه گردشگرانی که در مسیر پیاده روی می‌کنند را به خود جلب می‌کند. معروف‌ترین آب گرم نوبوریبتسو نیز در پارک شیکوتسو تویا واقع شده است. دسترسی به این پارک ملی بسیار راحت بوده و این از دیگر نکاتی است که مسافران بسیاری را راهی آن می‌کند.

برج ساعت ساپورو از دیگر جاذبه‌های گردشگری هوکایدو ژاپن است. این برج ساعت، سازه‌ای چوبی در ساپورو که بزرگ‌ترین شهر جزیره هوکایدو است، قرار دارد. شهر ساپورو تحت حمایت دولت آمریکا در در دهه ۱۸۷۰، گسترش پیدا کرد، و این بنا طبق معماری و سبک آمریکایی یکی از یادگاری‌های به جا مانده از آن دوران است. برج ساعت ساپورو به عنوان نماد این شهر در ژاپن و سطح بین‌الملل شناخته شده است. این ساعت از زمان ساخت خود آغاز به کار کرده و تا این لحظه از حرکت نایستاده و سر ساعت زنگ می‌زند.

منبع:سلام نو-سرویس گردشگری

همچنین ببینید

نفوذ آب به آرامگاه شاهان هخامنشی

مدیر پایگاه میراث جهانی تخت‌ جمشید با اشاره به حوضچه آرامش بالای کوه مقبره خشایارشاه گفت: این حوضچه کارکردش را از دست داده است به همین دلیل آب ناشی از باران به صورت آبشار سرازیر شده و سنگ‌های صخره را به پایین انداخته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *