رهایی از ریزش مو با معجزه‌گری گیاهی به اسم <مورد>

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از بهداشت نیوز، ترکیبات مهم‌ترین ترکیبات مورد، رایحه (اسانس) آن می باشد که حاوی سینئول، میرتنول، پی نن، ژرانیول، لینالول و کامفن است. در سال های اخیر پژوهشگران آلمانی و ایتالیایی ترکیبات آسیل فلوروگلوسینول‌ها در مورد کشف کرده اند که مسوول خاصیت ضد تورم آن است.

در قسمتهای مختلف، از جمله برگ، میوه و گال مورد، تانن، اسانس و مواد رزینی وجود دارد که خاصیت قوی قابض آن مربوط به تانن هاست. دانه های موجود در میوه حاوی ترکیبات روغنی از جمله اسیدهای چرب، اولئیک، لینولئیک و پالمیتیک هستند.

میوه گیاه، غیر از مواد مذکور، حاوی قندهای مختلف و اسیدهای مالیک و سیتریک می باشد. عارضه جانبی مصرف دارویی در حد توصیه شده عارضه جانبی ندارد. احتیاط زنان باردار نباید اسانس مورد را مصرف کنند. استفاده خوراکی بیش از اندازه از اسانس مورد(بیش از 10 گرم) خطرناک است و می تواندباعث استفراغ، اسهال و مسمومیت شود.

موارد استفاده: اسانس مورد در محصولات بهداشتی، مانند صابون و شامپو و فرآورده های پوستی،‌از جمله پماد وکرم و در عطر و ادکلن مورد استفاده قرار می گیرد. به طور متوسط از 100 کیلوگرم برگ مورد 10 گرم اسانس به دست می آید. همچنین از چوب آن زغالی فعال با کیفیت عالی به دست می آید. چوب مورد بسیار محکم، قابل ارتجاع و دارای بافت ریز است و از آن در تهیه صنایع دستی ، عصا و مبلمان استفاده می شود. اثرات مهم در کتب طب سنتی روغنش موی را قوی گرداند.

شستن مو با آب آن جهت ریزش مو مناسب است. از بین برنده پوسته سر. چرب نمودن سر به روغن مورد آرامش‌بخش و مقوی مو و مانع ریزش و افزایش رشد مو می شود. ریشه موها را تقویت می کند، از ریزش باز می دارد، سبب بلندی و سیاهی مو می گردد.

همچنین ببینید

این نوشیدنی هم دوست استخوان است هم خطر سکته را کم می کند

اقتصادنیوز : شیر به دلیل محتوای بالای ویتامین و چندین مزیت سلامتی دیگر، یکی از پایه‌های اصلی در بسیاری از رژیم‌های غذایی بوده و به طور ویژه توصیه به خوردن آن در وعده صبحگاهی می‌شد. امروزه نیز بسیاری شیر را همراه با غلات صبحانه، با قهوه و کاکائو می‌خورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *