پیش‌بینی بورس هفته آخر خرداد ماه

برزو حق شناس؛ کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار ایبِنا اظهار کرد: تقویت بازار سرمایه وابسته به رشد درآمد شرکت‌های دلاری است، بدین ترتیب که اگر درآمد شرکت‌های دلاری افزایش یابد، شاخص کل بازار سرمایه روند صعودی را طی می‌کند و اگر درآمد‌های دلاری شرکت‌های صادرات محور کاهش یابد، شاخص کل بازار سرمایه روند نزولی را تجربه خواهد کرد.


این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: با افزایش درآمد‌های دلاری شرکت‌های صادرات محور، ارزش معاملات نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و هم زمان حجم و ارزش معاملات تقویت خواهد شد.


این تحلیل گر بازار‌های مالی ابراز داشت: اگر درآمد‌های دلاری شرکت‌های صادراتی روند صاف و یا خنثی داشته باشد، شاخص کل بازار سرمایه نیز روند متعادل را سپری خواهد کرد.


حق شناس گفت: در حال حاضر بازار سرمایه در مرحله عدم قطعیت به سر می‌برد. البته عدم قطعیت مختص بازار سرمایه نیست، بلکه تمام بازار‌ها با این مشکل مواجه هستند.


این تحلیل گر بازار‌های مالی خاطرنشان کرد: عدم قطعیت موجب شده است تا سرمایه‌گذاران در تصمیم‌گیری برای سرمایه گذاری ناتوان شوند. به عنوان نمونه تحلیل گران بازار سرمایه نمی‌توانند پیش بینی از یک سال آینده اقتصاد ایران داشته باشند. این در حالی است که اقتصاد باید پیش بینی پذیر باشد.


این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: یکی از دلایل کاهش حجم معاملات نیز همین عدم قطعیت در اقتصاد و سیاست کشور است.


حق شناس در پایان تاکید کرد: در آخرین روز معاملاتی هفته شاهد بهبود حجم و ارزش معاملات بانک‌ها بودیم، زیرا بانک‌ها گزارش‌های بسیار خوبی ارائه داده اند، به خصوص بانک‌های بزرگ بورسی گزارش بهتری را نسبت به سایر بانک‌ها ارائه داده اند، این موضوع موجب شده است تا شاهد ورود نقدینگی به نماد‌های بانکی باشیم.

در جدول زیر معاملات بازار سرمایه را از ابتدای خرداد ماه مشاهده می‌کنید.

پیش‌بینی بورس هفته آخر خرداد ماه
پیش‌بینی بورس هفته آخر خرداد ماه

درباره‌ی ادمین نامحدود

همچنین ببینید

هجوم خریداران برای خرید شمش

اقتصادنیوز: واحدهای فولادی بالغ بر 212 هزار تن شمش فولاد در بازار اصلی و مچینگ عرضه کردند؛ تقاضای تبت شده برای این محصول به بیش از 240 هزار تن رسید و در نهایت 136 هزار و 800 تن شمش فولاد با میانگین قیمت 20 هزار و 130 تومان از رینگ فیزیکی بورس کالا معامله شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *