قسمت‌هایی در بدن که چربی آن با سرعت بیشتری آب می‌شود

به گزارش بهداشت نیوز، قبل از پرداختن به بخش‌های خاص بدن که چربی آن زودتر آب می‌شود، مهم است که تفاوت بین کاهش چربی و کاهش وزن را درک کنیم. کاهش وزن به کاهش وزن کل بدن اشاره دارد که علاوه بر از دست دادن چربی می‌تواند شامل از دست دادن اجزای مختلف مانند وزن آب، توده عضلانی و حتی تراکم استخوان، باشد، اما کاهش چربی کمی متفاوت است، به گونه‌ای که به طور خاص به معنای کاهش بافت چربی ذخیره شده در بدن است.

علی‌رغم گسترش تمرینات هدفمند و رژیم‌هایی که وعده از بین بردن چربی از نواحی خاص را می‌دهند، کاهش موضعی به سادگی امکان پذیر نیست؛ زیرا اینگونه نیست که بدن ما به طور انتخابی چربی یک ناحیه را بسوزاند و بقیه را دست نخورده باقی بگذارد. هنگامی که فعالیت بدنی انجام می‌دهیم، بدن ما از چربی ذخیره شده انرژی می‌گیرد. با این حال چربی سوزی به ژنتیک و تاثیرات هورمونی بستگی دارد.

آیا می‌توان فقط چربی قسمت‌های خاصی از بدن را کم کرد؟

شما نمی‌توانید کنترل کنید که از دست دادن چربی کجا رخ دهد، اما می‌توانید برای کاهش چربی کلی بدن تلاش کنید که در نهایت بر نواحی مشکل دار تاثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، ورزش منظم و یک رژیم غذایی متعادل می‌تواند منجر به کاهش کلی چربی بدن در نواحی مختلف از جمله شکم، ران‌ها و سایر نواحی سرسخت شود.

قسمت‌هایی از بدن که با سرعت کمتری چربی از دست می‌دهند

قسمت‌های خاصی از بدن دیرتر از سایر نواحی چربی خود را از دست می‌دهند که شکم و ران‌ها اغلب در این دسته قرار می‌گیرند. این نواحی تمایل به غلظت بالاتری از گیرنده‌های آلفا دارند که کمتر به شکستن چربی واکنش نشان می‌دهند. در نتیجه، افراد ممکن است علی‌رغم تمام تلاش خود برای از بین بردن چربی شکم یا لاغری پایین تنه، به نتیجه مطلوب نرسند.

قسمت‌هایی از بدن که به تلاش‌های برای کاهش چربی بهترین پاسخ را می‌دهند

صورت و قسمت بالایی بدن، به ویژه بازو‌ها و شانه ها، خیلی زود تغییرات قابل توجهی را نشان می‌دهند و این را می‌توان به عوامل متعددی از جمله تفاوت در توزیع سلول‌های چربی و تغییرات ژنتیکی نسبت داد.

آسان‌ترین قسمت بدن برای از بین بردن چربی کجاست ؟

هیچ پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد، زیرا الگو‌های کاهش چربی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. عواملی مانند ژنتیک، تعادل هورمونی و ترکیب کلی بدن نقش مهمی ایفا می‌کنند. برخی افراد ممکن است کاهش چربی از قسمت بالایی بدن را آسان‌تر انجام دهند، در حالی که ممکن است دیگران برای کاهش چربی در آن ناحیه مشکل داشته باشند و در عوض سریع‌تر چربی‌های ناحیه پایین تنه را آب کنند.

نکته کلیدی باید تمرکز بر کاهش چربی کلی از طریق ترکیبی از ورزش منظم، یک رژیم غذایی متعادل و عادات سبک زندگی سالم باشد.

همچنین ببینید

این نوشیدنی هم دوست استخوان است هم خطر سکته را کم می کند

اقتصادنیوز : شیر به دلیل محتوای بالای ویتامین و چندین مزیت سلامتی دیگر، یکی از پایه‌های اصلی در بسیاری از رژیم‌های غذایی بوده و به طور ویژه توصیه به خوردن آن در وعده صبحگاهی می‌شد. امروزه نیز بسیاری شیر را همراه با غلات صبحانه، با قهوه و کاکائو می‌خورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *