چراغ سبز دموکرات ها به میشل اوباما

به گزارش مشرق، واشنگتن تایمز گزارش داد: با داغ تر شدن تنور انتخابات، نام میشل اوباما در فهرست نامزدهای مورد انتظار دموکرات ها به عنوان گزینه جایگزین بایدن در انتخابات ۲۰۲۴ مشاهده می شود که به گفته محافظه کاران تا حدی به دلیل نگرانی لیبرال ها و رسانه ها از تحقیقات درباره هانتر بایدن پسر رئیس جمهور و معلوم شدن اطلاعات مخرب تر درباره مسائل مالی غیرقانونی خانواده بایدن تا قبل از انتخابات است.

نظرسنجی هانشان داده اند که دستکم نیمی از رای دهندگان دموکرات بایدن را قبول ندارند. رئیس جمهور ۸۰ ساله آمریکا پیرترین رئیس دولت در این کشور است که برای بار دوم در رقابت های انتخاباتی شرکت می کند. سطح نارضایتی از بایدن در حالی افزایش یافته که برخی وی را متهم به پرداخت رشوه برای اعمال نفوذ در معاملات تجاری خارجی پسرش می کنند.

به نوشته این روزنامه، حتی اگر بایدن تصمیم به خودداری از شرکت در رقابت ها بگیرد، توافقی در بین جایگزین او در حزب دموکرات وجود ندارد و حمایت چندانی از گزینه های احتمالی جایگزین همچون گاوین نیوسام فرماندار کالیفرنیا، کامالا هریس معاون بایدن و پیت بوتیجیج وزیر حمل و نقل آمریکا نمی شود.

برخی از دموکرات ها میشل اوباما را به عنوان نامزد ریاست جمهوری مدنظر دارند که در دوره هشت ساله ریاست جمهوری همسرش باراک اوباما از محبوبیت بالایی در بین دموکرات ها برخوردار بود.

نظرسنجی ها در ماه گذشته نشان داده که بانوی اول سابق آمریکا حتی بیشتر از بایدن بین دموکرات ها محبوبیت دارد. نظرسنجی مرکز «صدای رای دهندگان» نشان داده که بایدن می تواند به آسانی نامزدهای رقیب همچون رابرت اف کندی جونیور و ماریان ویلیامسون را شکست دهد درحالی که میشل اوباما اگر در رقابت های انتخاباتی شرکت کند از حمایت ۴۸ درصدی رای دهندگان دموکرات برخوردار است در حالی که میزان حمایت از بایدن فقط ۳۶ درصد است.

داگلاس شوئن و اندرو استاین تحلیلگران دموکرات در تحلیلی در وال استریت ژورنال «میشل اوباما را قوی ترین نامزد جایگزین بایدن تاکنون» توصیف کرده اند.

چارلی کِرک فعال محافظه کار آمریکایی و موسس سازمان «ترنینگ پوینت یو اس ای» در صفحه اجتماعی خود نوشت میشل اوباما در نظرسنجی ها محبوبیت دارد و می تواند بدون این که نژادپرست خوانده شود جانشین کامالا هریس شود.

دن بونگینو (Dan Bongino) مفسر سیاسی محافظه کار جمهوریخواه گفت جنجال ها درمورد میشل اوباما اتفاقی نیست و بازتاب نگرانی چپ از تحقیقات حزب جمهوریخواه است که تاکنون به شواهدی دست یافته اند که نشان می دهد هانتر بایدن و همدستانش در دوران معاونت جو بایدن حدود ۲۰ میلیون دلار از اولیگارش های خارجی دریافت کرده اند. این تحقیقات می تواند به افشاگری های بیشتری دست یابد که به وجهه رئیس جمهور تا قبل از انتخابات آسیب وارد کند.

بسیاری از دموکرات ها نیز مطمئن نیستند که بایدن با توجه به سن بالا بتواند از عهده مسئولیت ریاست جمهوری برآید.

بر اساس این گزارش، میشل اوباما به عنوان بانوی اول سابق آمریکا هنوز برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ابراز تمایل نکرده و نمایندگان او نیز از اظهارنظر در این زمینه خودداری کرده اند.

منبع: ایرنا

همچنین ببینید

کنایه عجیب و سنگین پدر حسن یزدانی به علیرضا دبیر

پدر حسن یزدانی کاپیتان تیم ملی کشتی آزاد ایران در مصاحبه جدید خود کنایه‌ای به علیرضا دبیر زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *