هشدار ایران به اسرائیل: حمله زمینی به غزه «خط قرمز» است

ابراهیم عزیزی، نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با اسپوتنیک گفت که ورود زمینی به غزه خط قرمز است و جبهه مقاومت منتظر این اشتباه بزرگ است.

روز گذشته «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  در گفت‌وگو با شبکه الجزیره تاکید کرد که اگر توقف تجاوزهای رژیم صهیونیستی به نوار غزه انجام نشود، گسترش جبهه‌های جنگ بعید نخواهد بود و احتمال این امر هر لحظه بیشتر می‌شود.

امیرعبداللهیان همچنین گفت: به رژیم صهیونیستی از طریق حامیانش اعلام کردیم که اگر جنایت‌هایش در غزه متوقف نشود، فردا دیر خواهد بود.امیدواریم که تلاش‌های سیاسی مانع گسترش دایره جنگ شود در غیر این صورت هیچ‌کس نمی‌داند که در ساعت آتی چه اتفاقی رخ خواهد داد.

دیپلمات ارشد ایران همچنین هشدار داد: ایران نمی‌تواند نسبت به این وضع تماشاچی باشد.

وزیر خارجه ایران درباره دیدار و رایزنی با دبیرکل حزب‌الله لبنان نیز گفت: در جریان دیدارم با «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان مطلع شدم که تمام سناریوها مطرح است.

او خاطرنشان کرد که اگر آمریکا و رژیم صهیونیستی این سیاست‌ها را متوقف نکنند، دایره جنگ متوقف نخواهد شد و اگر دایره جنگ گسترش یابد آمریکا نیز خسارت‌های سنگینی متحمل خواهد شد.

امیرعبداللهیان افزود: تداوم تجاوزها و نبود راه‌حل سیاسی به مثابه ریختن هیزم روی آتش است و باعث می‌شود که امور از کنترل خارج شود.

وزیر امور خارجه ایران همچنین با اشاره به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه تاکید کرد که منطقه و طرف‌های فعال در آن تماشاچی نخواهند ماند.

امیرعبداللهیان گفت: موضوع اسرای غزه خط قرمز مقاومت است اما مقاومت مسئله اسرای غیرنظامی را بررسی می‌کند. حزب‌الله تمام خطوط قرمز را مشخص کرد و اقدامات مناسب در هر مرحله را اتخاذ خواهد کرد.

دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران در گفت: به صهیونیست‌ها می‌گویم اگر دنبال جنگ هستید با نیروهای نظامی بجنگید نه زن‌ها و کودکان.

امیرعبداللهیان در ادامه گفت که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی آرزوها و رویاپردازی‌هایی دارد اما اکنون خودش و کابینه‌اش ساکت شده و واشنگتن جلو آمده است تا از مجسمه و عروسک رژیم صهیونیستی محافظت کند.

وزیر خارجه ایران هشدار داد: اگر رژیم صهیونیستی تصمیم بگیرد که وارد غزه شود، رهبران مقاومت آن را به قبرستان نظامیان اشغالگر تبدیل خواهند کرد.

حملات رژیم صهیونیستی به مردم غزه در سایه زمزمه‌ها مبنی بر آغاز عملیات زمینی ارتش رژیم صهیونیستی در این منطقه وارد نهمین روز خود شده و طبق تازه‌ترین خبرها، تعداد شهدای فلسطینی به ۲۳۲۹ نفر و تعداد زخمی‌ها به ۹۰۲۴ نفر رسیده که اکثرشان کودکان و زنان هستند.

همچنین ببینید

کنایه عجیب و سنگین پدر حسن یزدانی به علیرضا دبیر

پدر حسن یزدانی کاپیتان تیم ملی کشتی آزاد ایران در مصاحبه جدید خود کنایه‌ای به علیرضا دبیر زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *