اگر بانک‌ها تسهیلات ابلاغی مسکن پرداخت نکنند محدود می‌شوند

عضو کمیسیون عمران مجلس از مصوبه مجلس برای متعهد کردن بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات بخش مسکن خبر داد و گفت: قدرت تسهیلات‌دهی بانک‌هایی که سهمیه ابلاغی بخش مسکن را نپردازند محدود می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، اقبال شاکری درباره همکاری بانک‌ها و تصمیم مجلس برای متعهد کردن بانک‌ها به پرداخت تسهیلات مسکن، گفت: با مصوبه مجلس، بانک‌ها مکلف هستند تا سهمیه ابلاغی را برای پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن تخصیص دهند.
عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: چنانچه بانکی بخشنامه بانک مرکزی را نادیده بگیرد و سهمیه تسهیلاتی خود را برای بخش مسکن پرداخت نکند، قدرت تسهیلات دهی محدود می‌شود. در مقابل بانک‌هایی که به تعهد خود برای پرداخت تسهیلات مسکن عمل کنند قدرت تسهیلات دهی‌شان تقویت خواهد شد.
شاکری، هدف از این کار را الزام بانک‌ها به پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن عنوان کرد.
وی همچنین از ایجاد مشوق‌های جدید برای بافت‌های فرسوده خبر داد و گفت: جزئیات این مشوق‌ها به‌زودی اعلام خواهد شد.
گفتنی است، طرح نهضت ملی مسکن یکی از طرح‌های کلان دولت سیزدهم برای بخش مسکن است که بر اساس آن دولت مکلف است تا چهار میلیون واحد مسکونی را در مدت چهار سال دولت به مرحله اجرا برساند و تسهیلگری لازم را برای تکمیل و تحویل واحدها به متقاضیان انجام بدهد.
بر اساس تازه‌ترین آمار، هم اینک یک میلیون و ۸۶۷ هزار و ۷۱۹ واحد نهضت ملی مسکن در شهرها و روستاهای کشور در حال ساخت است.

همچنین ببینید

یارانه نقدی این دهکها از امروز قطع شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دهک‌بندی‌های یارانه قابل‌اصلاح هستند، این دهک‌بندی‌ها در طول سنوات یعنی هر شش ماه یکبار بازآفرینی و بازسازی می‌شود و دهک‌بندی‌ها اصلاح می‌شود و به متقاضیان و مراجع رسمی اعلام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *