جلسه تدوین رزم لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) ویژه بررسی عملیات‌های بعد از قطعنامه ۵۹۸ برگزار شد.

نشست بررسی حماسه رزمندگان لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) پس از قطعنامه ۵۹۸ برگزار شد

جلسه تدوین رزم لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) ویژه بررسی عملیات‌های بعد از قطعنامه ۵۹۸ برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شانزدهمین جلسه تدوین تاریخ حماسه و رزم لشکر 10 سیدالشهدا (ع) با حضور سردار علی فضلی فرمانده این لشکر در دفاع مقدس، با موضوع قرارگاه پژوهشی عملیات‌های لشکر بعد از پذیرش قطعنامه 598 برگزار شد.
در ابتدای این جلسه سردار «محمود توکلی» مسئول این قرارگاه پژوهشی گزارشی از پیشرفت مصاحبه‌ها و جمع آوری تاریخ شفاهی گردان‌ها و واحد‌های لشکر ارائه کرد و در ادامه سردار علی فضلی برای دقت در روایت و ثبت مستندات ماموریت‌های لشکر 10 بعد از قطعنامه 598 تذکراتی داد.
چاپ شانزدهم برای کتاب «خط مقدم» ؛ روایتی از تشکیل یگان موشکی ایران
سردار فضلی هم دقایقی صحبت کرد و گفت: به صورت ویژه باید روایت‌های این عملیات‌ها مستند شود و حماسه رزمندگان لشکر 10 در روز آخر تیرماه و روز‌های اول مرداد 1367 به عنوان یگانی که جانانه مقابل دشمن بعثی ظاهر شد و اجازه نزدیک شدن و اشغال اهواز را به دشمن نداد تا نیرو‌های مدافع خود را برسانند باید ثبت شود.
در این جلسه فرماندهان گردان‌ها و واحد‌ها نیز نظرات خود را ارائه کردند.
گفتنی است دشمن بعثی بعد از پذیرش قطعنامه 598 توسط جمهوری اسلامی ایران در روز 27 تیرماه 1367، مجددا عملیات خود را در آخرین روز تیرماه در جنوب آغاز کرد و رزمندگان اسلام به فرمان امام عزیز کمر دشمن را به خاک مالیدند و نبرد‌های بعد از قطعنامه 598 نقطه درخشانی در تاریخ حماسه رزمندگان اسلام شد.
انتهای پیام/

همچنین ببینید

صداوسیما یادبودی برای پروانه معصومی برگزار می‌کند

آیین ترحیم پروانه معصومی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون در مسجد بلال صداوسیما برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *