آلمان با مربی جدید هم می‌بازد

تغییر سرمربی نیز در تیم ملی آلمان کارساز نبود و این تیم با هدایت ناگلزمان اولین باختش را تجربه کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت اسپورت بازر، یولیان ناگلزمان با ۳۶ سال سن، جوانترین مربی تاریخ آلمان پس از جنگ جهانی است. او  علی‌رغم سن نسبتاً کم خود، سال‌ها تجربه مربیگری در بوندسلیگا را دارد. او اولین حضورش را روی نیمکت مربیگری در بوندسلیگای آلمان در ۲۸ سالگی جشن گرفت و اکنون روی نیمکت تیم ملی آلمان است.
تیم ملی فوتبال آلمان در دیداری دوستانه با نتیجه ۳ بر ۲ برابر ترکیه شکست خورد و این مربی اولین شکستش را روی نیمکت ژرمن‌ها متحمل شد.
ناگلزمان ابتدا درباره پنالتی ترکیه اعتراض کرد و گفت:‌ از تفسیر قانون هند شگفت‌زده شدم. پس از بررسی (VAR) فکر کردم داور پنالتی نمی‌گیرد ولی در نهایت منجر به این شد که یوسف ساری در برلین به گل رسید. من می‌دانم که این قانون شاید در سطح بین المللی کمی دقیق‌تر از بوندسلیگا تفسیر شود.
ناگلزمان نه تنها از این تصمیم  بارتوش فرانکوفسکی، داور لهستانی ناراحت بود بلکه از ناکامی تیم خود نیز آزرده خاطر شد و گفت: ما باید بازی را در ۱۰ دقیقه اول تمام می‌کردیم. در همه موقعیت‌ها احساساتی بودیم. چند نفر خیلی خوب کار کردند اما برخی بازیکنان در سطح همیشگی نبودند. اکنون باید به فکر بازی دوستانه با اتریش باشیم و این شکست را فراموش کنیم.
بازیکنان خارجی الاصل هر سه گل ترکیه را در این دیدار به ثمر رساندند.
یوسف ساری فرانسوی الاصل پس از گلزنی کنان ییلدیز آلمانی الاصل و فردی کادی اوغلو هلندی الاصل برای تیم ملی ترکیه در این دیدار گلزنی کردند. در طرف مقابل نیز کای هاورتز در دقیقه ۵ دروازه را باز کرد و نیکلاس فولکروگ در اوایل نیمه دوم برای آلمان گلزنی کرد.
آلمان و ترکیه هر دو در یورو ۲۰۲۴ حضور دارند. آلمان میزبان این دوره از رقابت‌هاست و ترکیه نیز با هدایت ویچنزو مونتلا در یورو خواهد بود.

همچنین ببینید

خبر خوش برای والیبال ایران

ایران بعد از ۱۵ باخت پیاپی در لیگ ملت‌ها در آزمونی دشوار برابر آمریکا قرار خواهد گرفت و نکته حائز اهمیت برای ایران این است که خیال ملی‌پوشان برای ماندن در لیگ ملت ها فعلا راحت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *